Türkiye’deki En İyi 10 saç ekimi doktoru kimdir? Nasıl belirlerim?

Türkiye’deki En İyi 10 saç ekimi doktoru kimdir? Nasıl belirlerim?

0 0 vote
Article Rating

Bu makalemizde en iyi 10 Saç Ekimi doktoru nasıl seçebileceğiniz üzerine bilgi vereceğiz.  Bu sorular genelde her hastanın ameliyat öncesi araştırıp kendince bir sonuca varamamasından dolayı sorulur. Bu yüzden bu süreçte size kliniği,doktorunuzu seçmeniz hakkında püf noktalar vereceğiz.

İşin en iyileri kimlerdir? Nasıl tanıyabilirim?

Saç ekimine dair doktorlar ve klinikleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, en iyi yöntem istediğiniz doktorun hastalarının gerçek yorumlarını okumak. 1. Ağızdan duyduğunuz bu yorumlar size ameliyat süreci,ücretlendirme, eksileri ve artıları hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için en iyi faktörlerden. Daha önce sizin sorununuzdan şikayetçi olan hastaların yorumlarını okumanın yanı sıra kendilerine sorular yönetmekten çekinmeyin. Bu şekilde en doğru ve bilmek istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde doktorunuz hakkında biyografisini okuyup, daha önceki başarılarına dair fikir sahibi olabilirsiniz. Kendisinin paylaştığı hastalarının before&after fotoğraflarına erişebilirsiniz. Kısa bilgilendirme videolarını izleyebilirsiniz. Estetik konusunda doktorunuz hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, gerçek yorumlar ve doktorunuz hakkında bilgi için sitemizi kullanabilirsiniz.

Doktorumu seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Öncellikle doktorunuzun yaptığı işlere gözatmalısınız. Doktorunuzun kullandığı teknikler, operasyon görmüş hastaların doktoru hakkındaki yorumlarını göz önünde bulundurmalısınız. Doktorunuzun kullandığı tekniklerin demode olmadığı hakkında emin olmalısınız. Yıllar geçtikçe bir sürü yeni teknik ve yöntem gelişti. En iyi sonuçlar için bu faktörleri kesinlikle gözden kaçırmamak lazım.

Doktor yorumlarının hepsine güvenmeli miyim?

Tabi ki de hayır. Çok az zaman ayırıp hangi yorumun kötülemek amacıyla yapıldığına dair fikir sahibi olabilirsiniz veyahut aynı şekilde reklam için yapıldığına. Doktorunu inanılmaz öven ile çok kötü şekilde rencide edici yorumların gerçek olmadığına karar kılıyoruz. Bunun gibi yorumlara sitemizde asla izin vermiyoruz. Sadece gerçek hasta yorumları okumak için merak ettiğiniz doktorun profiline gidip yorumları okuyabilirsiniz. Bir çok rakip karalama kampanyası ve doktorun kendi reklamını yorumlar yoluyla yapmasını etiğe uygun bulmadığımızdan dolayı izin vermiyoruz. Bu tür yorumlar daha onay süzgecimizdeyken eleniyor. Bu sayede size yüzde yüz gerçek hastaların yorumlarını okuyabileceğiniz bir ortam sağlıyoruz.

Saç ekimi yaptırırken hangi yöntemi tercih etmeliyim?

Hastaların operasyon yaptırmaya karar vereceği aşamada en çok sorduğu sorulardan biridir. Birden fazla yöntemle yapılabilen saç ekimi yöntemlerinden en iyisi diyebileceğimiz yoktur. Çünkü sizin cildinizin yapısına göre seçilen teknik sizin için en iyi yöntemdir. Yinede en çok tercih edilen yöntem 2002 yılında ortaya çıkan FUE Saç Ekimi yöntemidir. Bu yöntem son yıllarda saç ekimini gerçekten ileriye taşımıştır.

Bu yöntem ensedeki greft foliküllerinin tek tek dışarıya çıkarılmasıyla yapılır. Micromotor vb. cihazlarla yapılabilen bu operasyonun sonrasında ne kesi ne de dikiş olmayacağından dolayı ensede ve kafa bölgesinde iz kalmayacaktır. Saç folikülleri tek tek çıkarılıp açıldıktan sonra kanallara saç ekilmesiyle operasyon son bulur. Kafanıza ekilecek saç miktarına göre operasyon süresi değişiklik gösterebilir.

Diğer bir yöntem ise daha klasik yöntem dediğimiz rafa kaldırılan FUT tekniğidir. Bu yöntemde donör olabilecek yoğunlukta saçınız varsa ensenizden , iki kulak arasındaki mesafe, saç derisi alınır. Tabi bu yapılırken acıyı absorbe etmesi için lokal anestezi gibi yollara başvurulur. Saç ektirmek gereken yere ise bu sırada kanallar açılır. Açılan kanallara alınan saç derisinin ekilmesine FUT yöntemi adı verilir. FUT yöntemiyle yapılan operasyonlarda saç derisi açılması için alınan kesiler kapatıldığında iz kalır. Diğer yönteme göre daha ucuz olan bu FUT tekniği, çoğu doktorun şu anda rafa kaldırıp kullanmayı bıraktığı bir tekniktir. Ancak istisnai durumlarda tercih edilebilir.

Saç ekimi operasyonu yaptırabilmek için hangi kriterlere sahip olmalıyım?

1.En önemlisi diğer her kritere ayak uydursanız dahi son kararı sizin adınıza kanınıza yapılan test verecek. Bu kan testi sayesinde size bu operasyonun uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

2.Herhangi bir önemli sağlık sorununuz olmaması gereklidir. Bu gibi durumlarda ilk önce doktorunuza kesinlikle bildirmelisiniz (kalp hastalıkları, böbrek hastalıkları, yüksek tansiyon, şeker vb.)

3.Eğer operasyonu kafanızda hiç tel kalmayınca yaptırırım acelesi yok zaten diyorsanız yanılıyorsunuz 🙂 Derinizde bir adet saç teli kalmamış kişiler bu operasyonu yaptıramaz.

4.Kısacası 18 yaşınızı doldurdunuz ve operasyonu yaptırmak istiyorsunuz. O zaman doktorunuza görünüp gerekli testleri yaptırıp bundan emin olabilirsiniz, bahsettiklerimiz sadece engel olabilecek durumlar, son sözü doktorunuz söyleyecek.

Saç ekimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor musunuz?

Fiyatlar konusunda hiç bir zaman tam olarak net fiyat söyleyemiyoruz. Birden farklı etken, doktorunuz, yaptırdığınız il, klinik gibi faktörler merak ettiğiniz fiyatları inanın çok değiştiriyor.

Fiyatları en çok etkileyen faktörlerden bahsetmek gerekirse;

1.Kellik durumunuz yani buna mukabil kafanıza ekilebilecek greft sayısı

2.Yukarıda bahsettiğimiz tekniklerden hangisinin kullanılacağı

3.Operasyonu yaptırmak istediğiniz kliniğinizin bulunduğu il/semt

4. Hizmet bedeli

Tüm bunlara rağmen hala bir fiyat aralığı öğrenmek istiyorsanız 4.000 TL- 15.000 TL diyebiliriz. Bizim tavsiyemiz ilk önce fiyat gözetmeksizin yaptırmayı düşünebileceğiniz doktorun önceki hastalarını incelemek ve hakkındaki yorumları okumak olmalı.Çok yüksek ve çok düşük fiyatlar söyleniyorsa sorgulamaktan çekinmeyin. Tek seferde 4500 greftten fazlası ekilmesinin tavsiye edilmediğini söyleyebiliriz. Bunu operasyon öncesi kesinlikle doktorunuzdan duyun.

Eğer operasyonunuzu yaptırdıysanız ilk 15 gün darbelere karşı ekstra dikkat göstermenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde ekilen köklerin zarar görmesine engel olabilirsiniz. Başınızda oluşan kızarıklık ve kabuklara aldırış etmeyin ve onlara dokunmayın. Dokunmak saç köklerine zarar vermenize neden olabilir. Onlar kısa bir süre sonra kendiliğinden dökülecektir. Eğer 15 gün içince hala dökülmemiş ise doktorunuza görünmenizi ve basit birkaç işlem sonrası tamamen onlardan kurtulmayı sağlayabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Makale Hakkında Yorum ve Görüşler

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments