fbpx

Türkiye’nin En İyi 10 Burun Estetik Cerrahı Kim? Nasıl Bulurum?

Türkiye’nin En İyi 10 Burun Estetik Cerrahı Kim? Nasıl Bulurum?

Türkiye’nin En İyi Burun Estetik Cerrahını Nasıl Bulurum sorusunu soruyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Önemli bir estetik ameliyat öncesi bu araştırmayı yapmanız o kadar normal ki yalnız değilsiniz. Bu sayfayı bu nedenle her ay binlerce kişi ziyaret etmektedir.

Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Cerrahı ( Doktoru ) Kimdir?

Bu çok sorulan bir soru fakat buna tek ve kesin bir yanıt vermek imkansız. Fakat Türkiye’nin en iyi burun burun estetiği doktoruna ulaşmak istiyorsanız size bunu nasıl yapabileceğinizi anlatabiliriz.

Doktorunuzu Tanımaya Çalışın

İlk önce doktorunuzu tanımak için profilini acele etmeden okuyun, resimlerini, videolarını inceleyin ve makalelerini okuyarak burun estetiğine yaklaşımını anlamaya çalışın.

Gerçek Hasta Yorumları Çok Önemli

Kendini anlatmaya çalışma bırak seni başkaları anlatsın sözü aslında çok doğrudur. Kişi her zaman kendini özel hisseder ve kendini bir yere koymaya çalışır. Oysa ki gerçek çok başkadır ve bunu sadece kendisini tanıyan tecrübe eden kişiler en iyi şekilde anlatabilir.

Bu sebeple doktorunuzu tanımanın en iyi yolu onun hakkında yazılanları incelemek ve aşırı yorumları elemektir.

Aşırı yorumlar ne anlama gelir?

Bir doktor hakkında aşırı düzgün, dikkatli reklam amaçlı ya da tam tersi kötülemek amaçlı yazılmış yorumları biraz dikkatle anlayabilirsiniz. Biz bunlara aşırı yorumlar diyoruz ve elimizden geldiğince buna izin vermiyor ve elemeye çalışıyoruz.

Bunu yaparken ki amacımız sizin değerli, gerçek bilgiye ulaşmanızı sağlamaya çalışmak.

Çok övmek ya da Kötülemek

Biz her ikisininde hem doktor hem de araştıran kişiler için doğru olmadığına, yanıltıcı olduğuna inanıyoruz. Gerçekleri doğru bir dille rencide etmeden yansıtılması gerektiğini düşünüyoruz.

Burun Estetiği Öncesi Sonrası Fotoğraf ve Videoları

Ülkemiz’de bu görsellerin açıkça paylaşılması uygun görülmemiş ve yasaklanmıştır. Fakat bunu talep edebilir ve özelden görebilirsiniz. Doktorunuza müracat edebilir ve referanslarını inceleyebilirsiniz. Bu referansların size oldukça fazla fikir vereceğine eminiz.

Doktorunuz Çağın Doktoru mu?

Güncel kongre ve eğitimleri takip ediyor kendini devamlı geliştiriyor mu bu da çok önemli. Yirmi, otuz sene önce ki teknikler artık çok fazla değişti. Eskiden özel bir çekiçle kırılarak şekil verilen kemikler şimdi ultrasonik titreşimlerle Piezo ve benzeri çok ileri teknolojik araçlar ile yapılıyor. Böylece çok daha az morarma ve hızlı iyileşme oluyor.

Burun Estetiğini Kapalı Yöntemle mi, Açık Yöntemle mi Olmalısınız?

Kapalı burun estetiğinin geçmişi neredeyse yüz yıl kadar eski. Açık burun estetiği ise son otuz senedir yapılıyor. Her ikisininde avantajları ve dezavantajları var. Burada asıl dikkat etmeniz gereken Doktorunuz kim ve hangi yöntemi tercih ediyor o olmalıdır? Doktorunuzun kendisine hangi yöntemi yakın görüyorsa ve tercih ediyorsa eğer doktorunuza güveniyorsanız seçimine de güvenmelisiniz. Doktorunuz en iyi sonucu almak için en rahat ettiği yöntemi kendisi seçmelidir.

En İyi Burun Estetiği Yöntemi Hangisidir?

Şu yöntemdir demek kesinlikle doğru olmaz. Bunun sebebi doktorunuzun kişiye göre yöntem belirlemesi ve en iyi sonucu almaya odaklanması ile alakalıdır. Bir kişi de en iyi sonucun alınması diğer tüm hastalar için de en iyi yöntemdir demek kesinlikle doğru olmaz.

Doktorunuza Güvenmek Neden Çok Önemli?

Eğer makalemizi buraya kadar okuduysanız dikkat etmişsinizdir ki oldukça sık hemen her başlık altında doktorunuzun tercihlerinden, yöntemlerinden ve ona güvenmeniz gerektiğinden bahsettik. En iyi burun estetiği doktoru sizin en iyi sonucu aldığınız doktordur ve bu kişiye göre değişiklik gösterir. Her ameliyat aynı değildir ve asla birebir aynı sonuç alınamaz.

Kişinin İyileşme Süreci Cerraha Göre Değişir mi?

Aslında neredeyse değişmez diyebiliriz. Kişinin kendi metabolizmasına, iyileşme hızına göre değişiklik gösterir denilmesi çok daha doğru olur. Her insanın kesi ve kırıklara verdiği tepki, iyileşme oranı o kadar farklıdır ki bu tamamen kişiye özeldir. Cerrahınıza göre bir iyileşme süreci yaşamaz, kendinize has genetik özelliklerinize göre bu süre kesinlikle değişir. Fakat merak etmeyin ortalama 6 ay ila 12 ay desek pekte yanıtıcı olmayız.

Memnun Kalmazsanız İkinci Ameliyatı Ne Zaman Olmalısınız?

Yukarıdaki başlık ile bu çok alakalıdır. Kişinin iyileşme hızı burnun tam olarak oturması bir hatta bazı durumlarda iki sene kadar sürebilir. Acele etmeyip en az bir sene beklenmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Aslında en iyisi doktorunuzu dikkatlice seçmeniz ve ikinci ameliyatı da olurum gerekirse rahatlığında olmamanızdır.

Revizyon Burun Estetiği Zor Mudur?

Evet kesinlikle burun estetiği için en zor ameliyat denilebilir. Bunun nedenlerinden en önemlisi ilk ameliyattan sonra burun etinin iyileşme sürecinde kemiğe yapışması ve revizyon ameliyatı esnasında bunun kemikten ayrılmasının çok zor olmasıdır diyebiliriz. Bir diğer zorluk ise ilk yapılan operasyondan sonra burunda yeterli miktar da kıkırdak kalmaması durumudur. Eğer kıkırdak miktarı yeterli değilse, doktorunuz kaburganızdan ya da kulağınızdan kıkırdak almak zorunda kalabilir.

Kıkırdak temini için ameliyatın büyümesi riski ve maliyeti de beraberinde arttırır. Yani Revizyon Burun Estetiği hem daha zor hem de daha maliyetlidir.

Burun Estetiği Fiyatlarını Merak Ediyor Musunuz?

Bu elbette en çok merak edilenlerden biridir burun estetiği konusunda. Aslında Türkiye’nin en iyi burun estetiği cerrahı kim sorusunu merak ederek geldiğiniz bu sayfa da fiyat konuşmak olmaz sonuçta en iyisini arıyorsunuz ayrıca net bir fiyatta verilemez.

Fakat sizin ile bir fiyat aralığı paylaşabiliriz diye düşünüyoruz. Bu fiyatlar doktorunuzun tecrübesine, ameliyat olacağınız hastanenin fiyat politikasına ve elbette sizin burnunuzun özel durumuna göre değişiklik gösterir. Fiyatlar arasında bu sebeplerden ötürü uçurum olabilir. Siz fiyatları 5.000 TL ile 30.000 TL arasında düşünebilirsiniz. Bu fiyatlar kesinlikle yukarıdaki değişkenlere göre değişiklik gösterecektir.

Türkiye’nin en iyi burun estetiği cerrahını ararken dikkat etmeniz gerekenler öncelikli olarak bunlardır. Sitemiz üzerinden doktorlar hakkında gerçek hasta yorumlarını okuyabilir, doktorlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Öneri, yorum ve şikayetlerinizi lütfen sitemiz üzerinden paylaşın ki sizden sonra araştırma yapanlar bu tecrübelerinizden faydalanabilsin.

Makale Hakkında Yorum ve Görüşler

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.