fbpx

Zayıflama Sonrası Estetik Sarkan Deri Ameliyatı

Zayıflama Sonrası Estetik Sarkan Deri Ameliyatı

Zayıflama Sonrası Estetik Sarkan Deri Ameliyatı, Kilo verdikten sonra sarkan deri ameliyatı, Zayıflama sonrası estetik ameliyat, Post bariatrik cerrahi adına her ne derseniz zayıfladıktan sonra ki en büyük sorununuz sarkan derileriniz olabilir.

Türkiye’nin önde gelen ve zayıflama sonrası estetik ameliyatlarında çok fazla sayıda referansı bulunan Op. Dr. Mert Demirel ile yapmış olduğumuz görüşmelerde bize oldukça değerli bilgiler verdi.

Zayıflama Sonrası Kilo Verince Sarkan Deri Nasıl Toplanır

Zayıflama Sonrası Estetik Bazen hastalar 70 kg veya 100 kg kadar kilo kaybına uğrayabiliyor. Bu kilo verme oldukça hızlı gerçekleştiği için deri sarkmaları kaçınılmaz olmakta. Bu deri sarkmalarının kendiliğinden düzelmesi mümkün olmayabilecek kadar fazla olabilir. Bu sebepledir ki Kilo verdikten sonra sarkan deri ameliyatı diye adlandırabileceğimiz Post Bariatrik Cerrahi yapılması gerekli olabilir.

Zayıflama Sonrası Estetik Ameliyat Şart mı?

Elbette değil fakat bir çok kişi en iyi ihtimalle cinsel hayatı için bunu gerekli görüyor. Bunun dışında kişinin zayıfladıktan sonra dilediği gibi giyinebilmesi ya da çekinmeden denize, havuza girebilmesi için gerekli olabilir. Bunlar dışında zayıflayan kişi kendini yeniden doğmuş gibi hissedeceği için bunu sadece kendisi için bile isteyecektir.

Zayıflama sonrası estetik ihtiyacı bir çok kişi için bir gereklilik oluyor. Sarkan deriyi etek ya da pantolon içine sokmak istemiyorlar. Kendilerini çok daha iyi hissetmek psikolojik olarak ta bir ihtiyaçtır.

Deri Aldırma Ameliyatı Fiyat Skalası

Zayıflama Sonrası Estetik ortalama dört saat kadar sürebilmektedir ve zayıflama sonrası estetik fiyatları ortalama 40.000 TL civarı fiyatlar söz konusu olabilmektedir.

Basite indirgersek kilo almak asla ucuz değil ve kilo verdikten sonra bile bedel ödemeye devam etmek zorunda kalabiliyor insan.

Zayıflama Sonrası Estetik ameliyatı sonrası vücut şekillendirme talebi olabilir örneğin Lazer Lipoliz ihtiyacı olabilir. Sizi bu konuda da bilgilendirmek istiyoruz.

kilo verme sonrası deri sarkması ameliyatı

Lazer Lipoliz (Lazerli liposuction) nedir?

Lazer lipoliz işlemi vücudun yeniden şekillendirilmesi amacıyla vücudun her bölgesinde oluşan lokalize yağların giderilmesi için geliştirilmiş, diğer yağ alma metodlarına göre ortaya koyduğu avantajları sebebiyle diğer metodların önüne geçmiş popüler ve cerrahi olmayan bir yağ alma yöntemidir.

Operasyon son derece güvenli ve american FDA onaylı lazer cihazlarla gerçekleştirilmektedir. Bu işlemle yağ aldırma yöntemi lazer ışığının direkt yağ hücrelerinin zarlarını patlatması gerçekliğiyle çalışan bir sisteme sahiptir ve böylece bölgesel yağlanmaların giderilmesinde kullanılır. Bu uygulama son yıllarda giderek yaygınlaşmıştır. Bu yöntemde yağ hücreleri 1 milimetre inceliğindeki iğnelerle parçalanır. Gevşeyen deriyi toparlama ve sıkılaştırma özelliğine sahiptir. Vücudun her bölgesindeki sorunlu bölge için tek seans lazer lipoliz uygulaması, hızlı iyileşme ve sonuçların uzun yıllar kalıcı olması, şişlik ve morluğun, ağrının çok hafif düzeylerde olması, hastaya sunduğu konfor bu yöntemin önemli bir avantajı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zayıflama Sonrası Estetik Lazer Lipoliz işleminin uygulandığı bölgeler

Zayıflama Sonrası Estetik uygulaması, kadınlarda ve erkeklerde vücudun yağ biriken bütün bölgelerinde uygulanmaktadır. Bu, en önemli avantajlarından biridir. Spor, diyet gibi yöntemlerle eritilemeyen lokalize olmuş inatçı yağları hızlı ve etkili bir şekilde giderir. Erkeklerde jinekomasti denilen meme büyümesinin ortadan kaldırılmasında, hassas bölgeler olan yüz ve gıdı bölgelerinde, uyluk, basen, kalça, diz, karın, bel, sırt gibi bölgelerde biriken yağların tedavisinde, liposuction yapılmış bölgelerde etkileyici sonuçlar vermektedir. Müdahalenin zor olduğu yüz ve boyun bölgelerindeki yağlara lazer lipoliz yöntemi uygulandığında, parçalanan yağlar dışarı alınmamakta ve lenfatikler aracılığıyla yok edilmektedir. İşlem sonrasında bu bölgedeki deri gevşemesi ortadan kalkmakta ve kaliteli, sıkı bir cilt oluşumu sağlanmaktadır.

Lipoliz ile yağ aldırma yöntemi için uygun adaylar

Vücudunun bir ya da birçok bölgesinde yağ birikimi olan, işlemi engelleyecek ileri derecede kalp-damar, akciğer, kanama sorunu ve benzeri hastalıkları bulunmayan ergenliğini tamamlamış kadın ve erkekler lazer lipoliz yönteminin uygulanması için uygun adaylardır.

Lazer lipoliz yöntemiyle eritilen bölgelerde yeniden yağlanma oluşur mu?

Zayıflama Sonrası Estetik yöntemiyle müdahale edilen bölgelerde yağ hücreleri parçalanarak yok edildiği için tekrar oluşmaz. Ancak amaç bölgedeki bütün yağ hücrelerinin tamamını yok etmek değildir. Uygulama sonrasında hasta, eski beslenme alışkanlığını değiştirmeli, düzenli ve dengeli beslenmelidir. Hareketsiz bir yaşam biçiminden uzak durmalıdır. Hasta aşırı kalorili besinler tüketirse kalan yağ hücreleri artarak bölgesel yağlanma tekrar oluşabilir.

LAZER LİPOLİZ NASIL UYGULANIR?

Zayıflama Sonrası Estetik işlemi öncesi hazırlık süreci

Zayıflama Sonrası Estetik yaptıracak hastanın kullandığı ilaçlar estetik cerraha bildirilir. Hasta sağlık durumuyla ilgili bilgi verir. Tansiyon, şeker, kalp gibi kronik hastalıkları varsa bu durum estetik cerraha aktarılır. Bunun dışında özel bir hazırlık gerekmektedir.

Zayıflama Sonrası Estetik nasıl gerçekleştiriliyor?

Zayıflama Sonrası Estetik işlemi narkoz gerektirmeyen bir uygulamadır. İşaretlenmiş fazla yağ biriken bölgeler, hastanın lazerin çıkardığı ısıdan etkilenmemesi için, yapılacak müdahale öncesi uyuşturulur. Minimal incelikteki fiberoktik kanüllerle milimetrelik küçük kesilerden girilerek güçlü lazer ışınlarıyla zarı patlatılan yağ hücreleri parçalanarak bir miktar enerji dokuya bırakıldıktan sonra işlem sonlandırılır. Bu işlemin damar ve sinirlere hiçbir zararı yoktur. Zayıflama Sonrası Estetik Her bir bölgede 15 dakika ile 1 saat arasında işlem tamamlanır. Yağlar, dışarı çekilmez, sıvılaşarak vücut tarafından emilip ortadan kalkar. Mini kesiler dikiş gerektirmeyecek kadar küçüktür. Günübirlik bir işlem olduğu için, işlem bölgesi bandajlanarak kişi taburcu edilir. Uygulamanın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Korse kullanma süresi çok azdır. Hasta ortalama 1 hafta korse kullanır. İşlem bölgesinde morluk, şişme gibi olumsuzluklar çok daha hafif ve nadir görülür.

Lazer lipoliz işlemiyle 3-4 litre yağ parçalanabilmektedir. Sonuçlar bir buçuk ay sonra büyük oranda kendini gösterir. Akabindeki bir kaç ay içersinde son şeklini alır. Bu yöntem birincil ve ikincil selülit tedavilerinde etkileyici sonuçlar vermektedir.

Lazer lipoliz yönteminin liposuction yöntemine göre avantajları nelerdir?

Bu yöntemin liposuction yöntemine göre avantajları epey fazladır. Örneğin iyileşme süreci çok daha hızlı olur. Zayıflama Sonrası Estetik Vücudun her bölgesindeki lokalize yağ birikintilerine uygulanabilmektedir. Yağ hücrelerini parçalayarak vücuut tarafından emilmesini sağladığı için yağların dışarı çıkmasına gerek kalmamaktadır. Ciltteki doğal kalojen üretiminin artışına yardımcı olur ve müdahele edilen bölgede gevşeyip kalitesizleşen cildin sıkılaşıp gerginleşmesini sağlar. Çok az da görülse bazı hastalarda hafif morarma ve şişlik oluşturur. Morluklar ortalam 10 gün içerisinde kaybolur. Lokal anestezi altında yapılan bir uygulama olduğu için hastanın hastanede yatması gerekmez. Opersayon hastanın kişisel konforunu arttırmayı amaçlar ve işlemin akabindeki 2.gün hasta işbaşı yapabilecek duruma gelir. Operasyon esnasında hemen hemen hiç kanama olmamaktadır. Hasta liposuction yönteminin aksine 1 ay değil 1 hafta korse kullanır.

Makale Hakkında Yorum ve Görüşler

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.