Başka Bir Doktor

Op. Dr. Tuba Erdoğan

Tuba Erdoğan

İngiltere’de Univercity Collage of Londra Plastic Surgery servisinde çalışmış, alanında tecrübeli bir estetik cerrahtır.

incele
Süleyman Taş
Doğrulanmış Profil.
Op. Dr.

Süleyman Taş

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Doktora Soru Sor

Eğri Burunlarda Alar Taban Retraksiyonunun Levator Labii Alaque Nasi Kasının Kesilerek Düzeltilmesi çalışması ile 38. Ulusal TRPCD Kurultayı- Uzman Araştırma Yarışması 1.lik Ödülüne layık görülmüştür.

Adres: Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No:11,Terrace Fulya Center 1, Daire97 Şişli İstanbul 34365

Op. Dr. Süleyman Taş Hakkında Hasta Yorumları ve Görüşleri

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkında

Op. Dr. Süleyman Taş Kimdir?

Op. Dr. Süleyman TAŞ Akçakale’de doğmuştur. Lisede 2000 yılında Tübitak Fizik Olimpiyatlarında Türkiye 3.sü olan Op. Dr. Süleyman TAŞ, 2002 yılında üniversite sınavlarında Türkiye genelinde derece yakalama başarısı göstermiştir.

Op. Dr. Süleyman TAŞ 2008 senesinde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (ÇAPA) ’nden mezun olmuş ve Tıp Doktoru olmuştur. Op. Dr. Süleyman TAŞ Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi yapmıştır.

2012 senesinde yurtdışına fellowship olarak giden Op. Dr. Süleyman TAŞ, Belçika’da Gent Üniversitesi, Coupure Centrum ve St.Lucas Ziekenhuis Hospital’ da estetik cerrahi, meme cerrahisi, mikrocerrahi ve cinsiyet değiştirme üzerine birçok ameliyata ortamında bulunmuştur.

2013 yılında Kepçe Kulak Ameliyatlarındaki nüks ve dikiş çıkması gibi sorunları ortadan kaldıran yeni bir Kepçe Kulak Ameliyat tekniği olan ‘Yeni Bir Antiheliksplasti Tekniği: Proksimal Bazlı Dermo-Fasyoperikondrial Flep’ isimli çalışma ile Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği yarışmada ikinci lomuştur.

2013 senesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığı’nın Avrupa’da da geçerli olması için yazılı ve sözlü iki aşamalı olarak düzenlenen European Board of Plastic, Reconstructive&Aesthetic Surgery (EBOPRAS) sınavının yazılı aşamasına Thessaloniki’ de sözlü aşamasına Brüksel’de girerek başarılı olmuş ve Avrupa denkliğini almıştır.

Op. Dr. Süleyman TAŞ, Yüz Gençleştirme Cerrahisi ve Mikrocerrahi üzerine 2 kitabın çevirisinde katkıda bulunmuştur. (Fasial Plastik Cerrahi-Temel Rehber. Bölüm 6: Anti-Aging ve Mikrovasküler Cerrahi Atlası-Anatomi ve Operatif Teknikler BölümVI: Uyluk Bölgesi).

Türkiye’de ilk defa uygulanan yeni bir teknik ile cinsiyet değiştirme ameliyatlarını korkulu rüya olmaktan çıkarılmasında katkısı bulunan Op. Dr. Süleyman TAŞ, yaptığı büyük ameliyatlar ile birçok kez medyada yeralmıştır.

Op. Dr. Süleyman TAŞ Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümde, Uzman Doktor olarak devam etmiş burada; parmak kopması, ayak kopması, kol kopması, meme kanserli hastalara yeniden kendi dokuları ile meme yapılması, yüzü yanık hastalara kendi dokuları ile yeniden yüz yapılması gibi ileri mikrocerrahi deneyimi gerektiren imkansız ameliyatlar ile basında sık sık yer almıştır.

Op. Dr. Süleyman TAŞ gerçekleştirdiği 1000 in üzerinde burun estetiği ve 2000 in üzerinde yaptığı estetik cerrahi ameliyatları ile insanlara güzellik dağıtmaya devam etti.

2015 ile 2016 senelerinde iki yıl süre ile Medical Park Hastaneler Grubu İstanbul’da görev yapan Op. Dr. Süleyman TAŞ,

Ayrıca 2015 tarihinde Dr.Süleyman Taş, Avrupa Plastik Cerrahi Derneği’nce (European Plastic Surgery Research Council) Türkiye’yi temsilen, ‘National Delegate’ seçilmiştir.

2016 senesinde, Dr.Süleyman Taş, Dünya Rinoplasti Cemiyeti tarafından İtalya’da düzenlenen, 52 farklı ülkeden 400 kişinin katıldığı yarışmada, ‘Burnun kırılmasına gerek kalmadan kemer alınması’ tekniği ile en iyi sunum ödülünü kazanmış, (Fifth Bergamo Rhinoplasty Congress- “Luca Ortelli Video Awards) Ödüle ‘’ Management of the open roof after hump removal without osteotomy in narrow bony vault’’ adlı çalışması ile layık görülmüştür.

2016 tarihinde, Dr.Süleyman Taş, Eğri burunları düzeltmek için geliştirdiği ameliyat tekniğiyle Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği Uzman Araştırma Yarışması’nda Birincilik ödülünü kazanmıştır.

(38. Ulusal TRPCD Kurultayı- Uzman Araştırma Yarışması 1.lik Ödülü) Ödüle “Eğri Burunlarda Alar Taban Retraksiyonunun Levator Labii Alaque Nasi Kasının Kesilerek Düzeltilmesi” adlı çalışmasıyla layık görülmüş, ABD’nin en prestijli plastik cerrahi dergilerinden “Annals of Plastic Surgery” ‘de yayımlanan geliştirdiği teknikle Op. Dr. Süleyman TAŞ literatüre geçmiştir.

Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Derneklerine üye olan Op. Dr. Süleyman TAŞ, aynı zamanda, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Deneyimleri

Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü
Medical Park Hastaneler Grubu
Op. Dr. Süleyman Taş Kliniği

Sigorta ve Ödeme Seçenekleri

Kredi kartı, Nakit

Eğitimi

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı

Bilinen Diller

İngilizce

Ödüller

Kepçe Kulak Ameliyat tekniği olan ‘Yeni Bir Antiheliksplasti Tekniği: Proksimal Bazlı Dermo-Fasyoperikondrial Flep’ isimli çalışma ile  2.lik ödülü
‘Burnun kırılmasına gerek kalmadan kemer alınması’ tekniği ile en iyi sunum 1.lik ödülü
38. Ulusal TRPCD Kurultayı- Uzman Araştırma Yarışması 1.lik Ödülü