fbpx

Burun Estetiği fiyatları öncesi sonrası en iyi yapan doktor gibi oldukça fazla merak edilen estetik cerrahi operasyonların başında geliyor. En çok merak edilen estetik ameliyat olması yanında en çok yapılan estetik operasyon olması da burun estetiğini oldukça önemli kılıyor.

Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Estetik burun ameliyatı belirli standartları olmayan, her hastanın yüz yapısı, elmacık kemiği yapısı, kaş ve göz yapısı gibi farklılıklardan dolayı hastaya göre şekillenen ve bu nedenle ön çalışma gerektiren bir operasyondur.

Bu yüzden estetik ameliyatlar arasındaki en zor operasyonlardan biridir. Operasyon ortalama 1 ile 2 saat arasında sürer ve ameliyat sırasında genel anestezi uygulanan hasta operasyon boyunca acı duymaz.

Akabinde oluşan şişlikler ve morluklar da hastada ağrıya sebebiyet vermez. Burun, insan yüzünde bulunan ve görünüşü en çok etkileyen vücut unsurlarından biri olduğu için burun estetiği operasyonu ayrı bir ameliyat disiplini, tecrübe ve özgüven gerektirir.

Operasyondaki en önemli unsur operasyonu yapan operatörün tecrübesinin yanında yoğun bir konsantrasyona sahip olması gerekir. Ön hazırlığından ameliyat başlangıcına kadar tüm çalışmalar eksiksiz yapılmalıdır zira burun nefes almanın yanı sıra koku alma ve ses tonumuzu belirlemede çok ayrı bir öneme sahiptir.

Başarılı bir estetik operasyonun sonucunda hasta belirtilen bu fonksiyonları başarılı bir şekilde kullanması hedeflenir. Burnun estetik ve işlevsel olması operasyonun zorluğunu etkileyen en büyük faktördür.

Burun deviasyonunun düzeltilmesi sayesinde sağlıklı bir uyku düzeni için gerekli olan burundan sorunsuz biçimde nefes almak kolaylaşır. Hastanın talebine uygun bir burun görüntüsü için doğru tekniğin uygulanmasının büyük bir önemi vardır.

Tüm bunları sağlayabilmek için ise tecrübeli ve iyi eğitimli bir doktor seçimi çok önemlidir. Operasyonu gerçekleştirebilmek için kemik ve kıkırdak doku gelişiminin tamamlanmış olması gerekir. Bu fiziksel gelişim kadınların gelişimleri erken başladığı için ortalama olarak 17 yaşında, erkeklerde ise 18 yaşında mümkün olur.

Operasyon için hastanın bu yaşlarda olması ve bu fiziki kondisyonları sağlamış olması gereklidir. Daha erken yaşlarda yapılabilmesi için hastanın özel bir durumda olması gerekir. Bu özel durumlar ; nefes alma sorunu, burun yapısının hastanın psikolojisini bozabilecek şekilde olması durumlarıdır.

Ayrıca kaza veya yaralanma durumları da erken operasyon yapılmasına sebep olabilir. Burun estetiği operasyonunda herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Hastanın talebi, doktorun da uygun görmesi ve hastanın anestezi olmasına herhangi bir engel yok ise, estetik bir burun için operasyon gerçekleştirilebilir.

Bu şartlar dışında ileri yaşlarda burun estetiği operasyonunun tehlikesi söz konusu değildir.

Burun estetiği operasyonu ” İz Bırakmayan Kapalı Yöntem ” ile yapılmaktadır. Bu yöntem genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon 1-2 saat arasında sürmektedir. Operasyonun işleyişi burundaki sorun ve estetik cerrahi uzmanı doktorun uygulayacağı tekniğe bağlı olarak burun şekillendirme işlemini belirler. Operasyon çoğunlukla burun deliği içerisinden yapılan kesi yada diğer adıyla kapalı teknik ile gerçekleştirilir. Yöntemin cerrahi birikim gerektirdiği kaçınılmaz bir gerçektir. Modern estetik ve plastik cerrahi operasyonlarda burun içine tampon konulmaz. Ameliyatın akabinde burnun etrafında ve görünen kısımlarında herhangi bir ameliyat izi veya kesi bulunmaz.

Ameliyat sonucunu olumlu veya olumsuz etkileyen bazı harici faktörler mevcuttur.

Bu faktörler şunlardır ;

● Sigara kullanımı
● Dengeli beslenme
● Burundaki deformasyon derecesi
● Burun içi kemik ve kıkırdak yapısının kalınlık veya inceliği
● Deri altı dokusunun kalınlığı Nefes alma sorununu ortadan kaldırmak için yapılan operasyona “nefes darlığı ameliyatı” adı verilir.

Nefes alma sorunu ortadan kalktığı gibi ayrıca hastanın burnu da harika bir estetik görüntüye kavuşur. Bu ameliyat esnasında burun ucu yeniden şekillendirilmekte, burnun boyutu düzenlenebilmekte ve ameliyatın başlıca sebebi olan nefes alma sorunu ortadan kaldırılmaktadır.

Ameliyattaki yaş sınırı kadınlar için en az 17, erkekler için ise en az 18’dir. Yaş sınırının sebebi hastanın burun ve kemik yapısının gelişiminin tamamlanmış olması gerekliliğidir. Ameliyat süresi yaklaşık 2 ila 3 saat arasındadır. Bu sürenin kısaması yada uzaması hastaya uygulanacak olan işlemin durumuna bağlı olarak değişir. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Bu nedenledir ki hasta ameliyat sırasında bir ağrı veya acı duymaz. Operasyon esnasında burun içerisinden yapılan küçük dikişler bir kaç gün içersinde kendiliğinden düşer.

burun estetiği doktorları

Burun Estetiği Fiyatları Ne Aralıktadır?

Zorluk derecesine, Doktorunuzun tecrübesine, Ameliyatın gerçekleşeceği hastanenin fiyat politikası burun estetiği fiyatlarını etkileyen şeyler. Burun estetiği fiyatı ortalama 1.200 $ ile 4.000 $ arasıdır. Fiyatın bu kadar değişken olmasının sebepleri ilk başta belirttiğimiz nedenlere dayanmaktadır. En çok merak edilen şey burun estetiği fiyatı olsa da aslında en önemli olan inanın bu değil.

Belki de en önemlisi revizyona gerek kalmadan ilk ameliyatta hak ettiğiniz görünüme kavuşmanızdır. İki defa, üç defa hatta bazen dört defa burun estetiği olmuş kişiler vardır ve hala kendi görünümlerinden memnun değillerdir.

Elbette bu durumu ikiye ayırabiliriz. İlk durum önceliği fiyata verip doktor tecrübesini ikinci plana atmak. İkinci durum ise psikolojik bozukluklar.

Burun Estetiğinde Psikolojinin Önemi

Şimdi diyeceksiniz ki psikolojinin bununla ne alakası var. Şöyle düşünün yıllardır en büyük takıntısı burnu olmuş biri var. Sizin de vardır etrafınızda takıntılı birileri. Neye takıntısı olduğunun pek önemi yok anlamsızca takıntılı olduğunu düşünün.

İşte bu kişinin takıntısı burnu. Ne kadar korkunç bir durum öyle değil mi?

Estetik cerrahlar için bu durum daha da korkunç bir durum. Çünkü eğer ilk başta bu kişinin psikolojik durumunu estetik cerrah fark edemezse kesinlikle başı çok ağrıyacak anlamına gelir.

Neden mi?

Bu burnu ile takıntısı olan hasta her nasıl bir iş çıkartılırsa çıkartılsın asla beğenmeyecektir. Oysa ki kabul etmesi gereken bir durum var. Estetik cerrah canlı bir dokuya şekil vermeye çalışır. Eğer karşısındaki mermer olsa milimetrik dilediği gibi şekil verir ve mükemmel bir iş çıkartır.

Fakat plastik cerrahın canlı doku ile bunu başarması mümkün değildir. Her insanın iyileşme süresi, iyileşme oranı farklı olur. Hiç bir zaman sonuç aynı olmaz her zaman değişiklik gösterir.

Bunu ameliyat olmaya karar veren kişinin mutlak öncesinde kabul etmesi gerekir. Bir çok kişi elinde bir fotoğraf ile plastik cerrahına gidip böyle olsun diyormuş, fakat bu mümkün değil. Doktorun elinde ne varsa onun ile iş çıkartmak zorundadır.

Sizin yüzünüz, burnunuz, kıkırdaklarınız neye ne kadar izin verirse, doktorunuz ancak onu yapabilir. Elbette estetik cerrahların vücudunuzdaki çeşitli yerlerden örneğin kaburgalarınızdan kıkırdak alarak gerekli müdahalelerde bulundukları ileri vakalar olmaktadır. Fakat dediğimiz gibi bir mermer üzerinde çalışır gibi en iyi sonucu almak 100% mümkün değildir.

Peki Burun Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir

Kesinlikle ilk önce doğru doktoru bulmaya odaklanmalısınız. Doktorunuzun tecrübesi, gerçek hasta yorumları, referansları çok önemli olsada sizin de mutlaka doktorunuzu tanımaya çalışmanız gerekir. Kendisinden mutlaka randevu alın gidin tanışın. Doktorunuzu tanıyın çıkarttığı işleri inceleyin, kendisini olabildiğince araştırın.

Doktorunuza kesinlikle güvenin, eğer güvenmiyorsanız başka bir doktor bulmalısınız. Eğer plastik cerrahınız en iyi işi çıkartsın istiyorsanız onun tavsiyelerine kulak verin ve estetik cerrahınızın önerdiği gibi bir operasyon olmasına onay verin. İşte böyle olduğu zaman inanın doktorunuz zaten elinden gelen size en uygun ve yakışan çalışmayı yapacaktır. Hiç bir doktor olumsuzluk yaşamak istemez, bunu kimse istemez. Bu sebeple burun estetiği öncesi mutlaka ilk önce doktorunuza güvenin, güvenebileceğiniz bir doktor bulun.

Burun estetiği sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Doktorunuz size neler yapmanız, neler yapmamanız gerektiği ile ilgili geniş bir bilgi verecektir. Bu yapmanız gereken şeylere kesinlikle itina göstermelisiniz, aksi halde olumsuzluklar yaşanabilir.

Mesela ne olabilir?

Örneğin doktorunuz size sekiz, on hafta gözlük takma diyesek. Eğer siz yok çok güneş ver diye kocaman, kocaman gözlükler takıp dışarı çıkarsanız sorun yaşanabilir.

Elbette bu durumlar çeşitlendirilebilir mesela bakımlarınızı doğru yapmalı kremlerinizi doğru kullanmalısınız ki doğru düzgün ve zamanında olması gerektiği gibi iyileşme süreciniz gerçekleşsin.

Burun Estetiği Olmaya Değer mi? Burun Estetiği Olanlar Neler Düşünüyor?

Burun estetiği olan kişilerin yurt dışında yapılan bir araştırmaya göre “Burun Estetiği Olmaya Değer mi?” sorusuna %90 “Değer” cevabı verdiği belirtiliyor. Bazen nefes alma zorluğu, bazen estetik kaygılar bazen de daha sağlıklı olabilmek için her neden olursa olsun %90 insanın buna değer olduğunu düşünmesi dikkate değer bir yüzde gibi görünüyor.

Elbete binlerce insandan %10 değmez diyorsa bunu da dikkate almak gerekir %90 “Değer” %10 “Değmez” deniliyor artık buna siz karar vereceksiniz.

burun estetiği erkek

Burun Estetiği Erkek İçinde Oldukça Çok Tercih Ediliyor

Erkekler’de estetik açıdan kendilerine en az kadınlar kadar değer veriyor ve Burun Estetiği yaptırma oranları neredeyse kadınlar kadar %50 diyebiliriz.

Yaşadığımız yüz yılda kesinlikle erkekler de en az kadınlar kadar kendilerine bakıyor ve özen gösteriyor. Eskiden belki sadece saçlarına özen gösterirken şimdi neredeyse tüm vücutlarına aynı özeni gösteriyorlar.

Eğer siz de tecrübelerinizi siz de estetik takvimi üzerinden paylaşırsanız, daha sonra bilgi edinmek isteyen binlerce insana yardımcı olmuş olursunuz. Eğer muayene, ameliyat, estetik müdahale ya da operasyon geçirdiyseniz Doktorunuz ile ilgili görüş ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Eğer size en yakın estetik cerrahı bulmak istiyorsanız sitemiz üzerinde arama yapabilir veya İstanbul, Kadıköy, Beşiktaş, Şişli gibi lokasyonlarda hizmet veren Burun Estetiğinde uzman doktorlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Lütfen hiç çekinmeden soru sorun ya da online randevu alın. Böylece arzu ettiğiniz görünüme kavuşmak için ilk büyük adımı atmış olacaksınız.

Unutmayın önemli olan güvenebileceğiniz alanında tecrübeli bir doktoru bulabilmektir. Gerçek hasta yorumlarını okuyun ve siz de sizden sonra gelenler için görüş ve yorumlarınızı paylaşın.

Burun Estetiği

Yapan Doktorları İnceleyin Yorum ve Tavsiyeleri Okuyun
Burun Estetiği fiyatları öncesi sonrası en iyi yapan doktor gibi oldukça fazla merak edilen estetik cerrahi operasyonların başında geliyor. En çok mera devamı...
 • Gürler Akınbingöl
  Gürler Akınbingöl ait bir çok video bulunmaktadır
  Gürler Akınbingöl Profilini Teyit EtmiÅŸtir
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Özel İlgi alanları arasında burun estetiği, vücut şekillendirme, meme estetiği, estetik yüz cerrahisi olan Op. Dr. Akınbingöl’ ün  bu alanlarda binlerce başarılı ameliyatı vardır. Ameliyatsız estetik Botoks(botox), Dolgu, Cilt yenileme, dolgu uygulamalarını da sıklıkla yapmaktadır.

   

  Fişekhane Cad: 54/7
 • Onur Gürbüz
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Meme estetiği, burun estetiği, liposuction ve Saç Ekimi özel ilgi alanları arasındadır.

  Vali Konağı Cd. No:50 Kat:5 D:6 Nişantaşı
 • Habib Başkurt
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Özel Amerikan Estetik Cerrahi Tıp Merkezi’nde hizmet vermeye devam etmektedir.

  Valikonağı caddesi Hacı Mansur sok No:2 İnka Residence kat 4 d:9 Nişantaşı
 • İbrahim Oskui
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini 1984 yılında bitiren Op. Dr. İbrahim Oskui, 1985’te Genel Cerrahi ihtisasına başlamış ardından Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi ihtisası ile kariyerine devam etmiştir.

  İnönü Cad. Osmanlı Sok. No.2 D.4 Taksim
 • Furkan Certel
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  İhtisasını İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığı üzerine yapmıştır.

  Bağdat Caddesi Uğurlu Apt. No:349 D:13 Şaşkınbakkal
 • Ercan Demiray
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Ercan Demiray Europian Board of Certificate ( Avrupa Board Sertifika ) sahibi oldukça tecrübeli bir Plastik Cerrahtır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi sonrasında da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Ve Rekonstruktif Cerrahi Anabilim Dalını bitirmiştir.

  Bağdat Cad. Ogun Sok. Şan Apt. No: 1/17 Caddebostan
 • Kırdar Güney
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Tıp eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde almış, 2007 yılında dönem beşincisi olarak mezun olup Tıp doktoru ünvanını almıştır.

  Tesvikiye Caddesi Varol Apt no:7 Kat:3 Daire:4 Nişantaşı
 • Özge Ergün
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS) ve Türk Plastik Cerrahi Derneği, Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği, üyesi olan Op. Dr. Özge Ergün Uzmanlık Eğitimini  GATA Tıp Fakültesinde Plastik Cerrahi de tamamlamıştır.

  Fulya Teras, Hakkı Yeten Cad. No:11, C1-67
 • İbrahim Aşkar
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Güzel sanatlar, El sanatları, Bilim-teknoloji ve Şiir yazmak hobileri arasındadır. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği üyesidir.

  Dere Boyu Cad No:33 Küçükbakkalköy
 • Niyazi Şimdivar
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  İstanbul ve Adana da muayenehanesi bulunmakta ve hastalarına özenle hizmet vermektedir.

  Prof. Dr. Bülent Tarcan Cad. No:16 Fulya Life Residence Kat:3 D:8 Fulya