fbpx

Meme Büyütme Ameliyatı olmak istiyorsunuz fakat en iyi meme büyütme ameliyatı yapan doktoru bulma telaşındaysanız doğru yerdesiniz.

meme büyütme

En İyi Meme Büyütme Doktorunu Nasıl Bulacaksınız?

Meme Büyütme ameliyatı denildiğinde alanında Dünya’da belirli bir saygınlığa ulaşmış, bir çok akademik makale yazmış, alanında çok tecrübeli doktoru sitemiz içerisinde bulabilir, haklarındaki yorumları okuyabilir ve dilerseniz online randevu alarak muayene olabilirsiniz.

En iyi olanı nasıl seçeceksiniz biliyor musunuz?

Doktorlarının profillerini dikkatlice inceleyin. Resimler, videolar ne kadar dikkatinizi çekiyor biliyoruz fakat size hasta yorumlarını dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Doktorlar ile tanışmış, randevu almış ve ameliyat olmuş bir çok hastanın görüş ve yorumları sizin için en doğru bilgi toplama yöntemlerinden biridir.

Estetik Takvimi olarak yapılan yorumların gerçek hasta yorumu olduğuna emin olmadan yayınlamıyoruz böylece sizin en doğru bilgilere ulaşmanız için çalışıyoruz.

Meme Büyütme Fiyatları En Çok Sorulan Soru

Meme Büyütme estetiği olmak isteyenler yüzlerce kişi her gün bu konuda fiyat arayışında oluyor.

Elbette döviz ülkemizde çok değerli bu bir etken fakat kişiler kendi bütçelerini ayarlamak için detay bilgi talebinde bulunuyor.

İstanbul meme büyütme fiyatlarına gelirsek eğer çok geniş bir skala ile karşılaşmanız olasıdır.

Ortalama bir fiyat vermek gerekirse 1.000 $ ile 3.500 $ arası fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz.

meme büyütme fiyatları

Fiyatların Bu Kadar Farklı Olması Neden?

Doktorunuzun tecrübesi talep edeceği bedeli etkiler. Ayrıca Hastenelerin fiyat politikaları hep farklıdır, ameliyat olacağınız hastanenin fiyatı değişiklik gösterir. Elbette sizin fiziki durumunuz ameliyatın zorluğu da fiyata etki edebilir.

Meme Büyütme İçin Kullanılan Meme Protezleri Patlar mı?

Hayır! Bu hızlı cevaptan sonra kısaca açıklarsak silikon protezlerin dış katmanı çok sağlamdır. Öyle ki bırakın sıkmayla üstüne çıkıp zıplasanız dahi içindeki silikon dışarı çıkmaz.

Silikon Protez Kansere Sebep Olur mu?

Böyle bir çok araştırma yapılmış fakat bir sonuç alınamamıştır.

İlçelere göre meme büyütme yapan doktorlara ulaşmak isterseniz Kadıköy, Ataşehir, Beşiktaş ve Şişli lokasyonları dikkatinizi çekebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Yapan Doktorlar için umarız size yardımcı olabilmişizdir.

Meme Büyütme Operasyonu

Memeler bedensel görünümde fiziği tamamlayan unsurlardır. Omuz genişliği, göğüs çevresi, bel v kalça çevresi ölçümlerinde meme hacmi kritik bir öneme sahiptir. Zaman zaman memelerde boyut veya her iki memenin birbiriyle aynı hacimde olmaması gibi durumlar söz konusu olur ve bu da vücudun orantılı yapısını bozar. Veya doğumsal kaynaklı olarak biri veya her ikisi de vücutta mevcut olmayabilir. Bu da vücut görünümünde eksiklik yaratır.

Her iki memenin de hacminin arttırılması veya ikisinin de aynı boyuta getirilmesi gibi operasyonlar meme büyütme operasyonunun temelini oluşturur.

Bunun için en yaygın yöntem “silikon protez(implant)”lerdir. Eski dönemlerde kişinin kendi dokuları ile meme büyütme işlemi denenmiş ancak çok kısıtlı sonuçlar verdiği için bilinen implant yöntemine geçilmiştir. Meme protezlerinde esas madde protezin dış yüzeyinde yer alan silikondur. İçindeki dolgu maddesi farklı olabilir. Her protezin kendine göre avantaj ve dezavantajları mevcuttur .Bunlar ameliyattan önce detaylı olarak konuşulmalı ve hangisinin kullanılacağına birlikte karar verilmelidir.

Bu konuda doktor ile yapılacak görüşme ve operasyon sonrası süreci için operasyonu yapacak doktorun tecrübesi çok önemlidir.

Ameliyat hastane koşullarında genel anestezi ile 1-2 saat süren bir operasyondur. Protezin konulması için 4-5 cm’lik bir iz açılması gerekir. Bu izin yerleşimi için genellikle noktalar,

 • Meme altı kıvrımı (submammarian)
 • Meme baş altı kısmı (sirkumareolar)
 • Koltukaltı (alsiller)

Son zamanlarda göbek çevresinden de protez yerleştirilebilmektedir. Bu yöntem henüz yaygınlaşmadığı için çok sık bir şekilde kullanılmamaktadır. Giriş yeri neresi olursa olsun vücutta iz kalmama durumu söz konusu değildir. Ancak vücudun görünen kısımlarına konulmamaya özen gösterilmektedir. Bu izler zamanla belirsiz olmaktadır. Her uygulamanın dezavantajları ve avantajları söz konusudur.Bu ayrıntı ameliyat öncesinde doktorunuz tarafından size aktarılır.

Ameliyat sonrası ise çok rahat geçer. Bazı operasyonlarda bir kaç gün kol hareketi kısıtlı olacaktır ancak yine de ameliyat sonrası hızlı bir iyileşme olur. Operasyon sonrası memeye sütyen veya sargı uygulanır. Erimeyen dikişler mevcutsa 10-12 gün içerisinde alınabilir. Eriyen dikişler ise kendi kendine düşer. Herhangi bir alınma işlemi veya doktor gözetimine gerek yoktur. 3 hafta içerisinde protez tam olarak yerine yerleşir ve meme normal fonksiyonunu kazanır. Hasta 2 – 2.5 ay kadar spor yapmamalıdır.

Meme Büyütme

Yapan Doktorları İnceleyin Yorum ve Tavsiyeleri Okuyun
Meme Büyütme Ameliyatı olmak istiyorsunuz fakat en iyi meme büyütme ameliyatı yapan doktoru bulma telaşındaysanız doğru yerdesiniz. En İyi Meme Büy devamı...
 • Gürler Akınbingöl
  Gürler Akınbingöl ait bir çok video bulunmaktadır
  Gürler Akınbingöl Profilini Teyit EtmiÅŸtir
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Özel İlgi alanları arasında burun estetiği, vücut şekillendirme, meme estetiği, estetik yüz cerrahisi olan Op. Dr. Akınbingöl’ ün  bu alanlarda binlerce başarılı ameliyatı vardır. Ameliyatsız estetik Botoks(botox), Dolgu, Cilt yenileme, dolgu uygulamalarını da sıklıkla yapmaktadır.

   

  Fişekhane Cad: 54/7
 • Onur Gürbüz
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Meme estetiği, burun estetiği, liposuction ve Saç Ekimi özel ilgi alanları arasındadır.

  Vali Konağı Cd. No:50 Kat:5 D:6 Nişantaşı
 • Habib Başkurt
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Özel Amerikan Estetik Cerrahi Tıp Merkezi’nde hizmet vermeye devam etmektedir.

  Valikonağı caddesi Hacı Mansur sok No:2 İnka Residence kat 4 d:9 Nişantaşı
 • İbrahim Oskui
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini 1984 yılında bitiren Op. Dr. İbrahim Oskui, 1985’te Genel Cerrahi ihtisasına başlamış ardından Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi ihtisası ile kariyerine devam etmiştir.

  İnönü Cad. Osmanlı Sok. No.2 D.4 Taksim
 • Furkan Certel
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  İhtisasını İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığı üzerine yapmıştır.

  Bağdat Caddesi Uğurlu Apt. No:349 D:13 Şaşkınbakkal
 • Ercan Demiray
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Ercan Demiray Europian Board of Certificate ( Avrupa Board Sertifika ) sahibi oldukça tecrübeli bir Plastik Cerrahtır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi sonrasında da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Ve Rekonstruktif Cerrahi Anabilim Dalını bitirmiştir.

  Bağdat Cad. Ogun Sok. Şan Apt. No: 1/17 Caddebostan
 • Kırdar Güney
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Tıp eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde almış, 2007 yılında dönem beşincisi olarak mezun olup Tıp doktoru ünvanını almıştır.

  Tesvikiye Caddesi Varol Apt no:7 Kat:3 Daire:4 Nişantaşı
 • Özge Ergün
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS) ve Türk Plastik Cerrahi Derneği, Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği, üyesi olan Op. Dr. Özge Ergün Uzmanlık Eğitimini  GATA Tıp Fakültesinde Plastik Cerrahi de tamamlamıştır.

  Fulya Teras, Hakkı Yeten Cad. No:11, C1-67
 • Ahmet Arif Eroğlu
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Ahmet Arif Eroğlu’nun lazer lipoliz ile vücut şekillendirme özel ilgi alanıdır.

  Bagdat Cad. No: 341, Erenkoy
 • İbrahim Aşkar
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Güzel sanatlar, El sanatları, Bilim-teknoloji ve Şiir yazmak hobileri arasındadır. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği üyesidir.

  Dere Boyu Cad No:33 Küçükbakkalköy