Meme Büyütme Ameliyatı olmak istiyorsunuz fakat en iyi meme büyütme ameliyatı yapan doktoru bulma telaşındaysanız doğru yerdesiniz.

meme büyütme

En İyi Meme Büyütme Doktorunu Nasıl Bulacaksınız?

Meme Büyütme ameliyatı denildiğinde alanında Dünya’da belirli bir saygınlığa ulaşmış, bir çok akademik makale yazmış, alanında çok tecrübeli doktoru sitemiz içerisinde bulabilir, haklarındaki yorumları okuyabilir ve dilerseniz online randevu alarak muayene olabilirsiniz.

En iyi olanı nasıl seçeceksiniz biliyor musunuz?

Doktorlarının profillerini dikkatlice inceleyin. Resimler, videolar ne kadar dikkatinizi çekiyor biliyoruz fakat size hasta yorumlarını dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Doktorlar ile tanışmış, randevu almış ve ameliyat olmuş bir çok hastanın görüş ve yorumları sizin için en doğru bilgi toplama yöntemlerinden biridir.

Estetik Takvimi olarak yapılan yorumların gerçek hasta yorumu olduğuna emin olmadan yayınlamıyoruz böylece sizin en doğru bilgilere ulaşmanız için çalışıyoruz.

Meme Büyütme Fiyatları En Çok Sorulan Soru

Meme Büyütme estetiği olmak isteyenler yüzlerce kişi her gün bu konuda fiyat arayışında oluyor.

Elbette döviz ülkemizde çok değerli bu bir etken fakat kişiler kendi bütçelerini ayarlamak için detay bilgi talebinde bulunuyor.

İstanbul meme büyütme fiyatlarına gelirsek eğer çok geniş bir skala ile karşılaşmanız olasıdır.

Ortalama bir fiyat vermek gerekirse 1.000 $ ile 3.500 $ arası fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz.

meme büyütme fiyatları

Fiyatların Bu Kadar Farklı Olması Neden?

Doktorunuzun tecrübesi talep edeceği bedeli etkiler. Ayrıca Hastenelerin fiyat politikaları hep farklıdır, ameliyat olacağınız hastanenin fiyatı değişiklik gösterir. Elbette sizin fiziki durumunuz ameliyatın zorluğu da fiyata etki edebilir.

Meme Büyütme İçin Kullanılan Meme Protezleri Patlar mı?

Hayır! Bu hızlı cevaptan sonra kısaca açıklarsak silikon protezlerin dış katmanı çok sağlamdır. Öyle ki bırakın sıkmayla üstüne çıkıp zıplasanız dahi içindeki silikon dışarı çıkmaz.

Silikon Protez Kansere Sebep Olur mu?

Böyle bir çok araştırma yapılmış fakat bir sonuç alınamamıştır.

İlçelere göre meme büyütme yapan doktorlara ulaşmak isterseniz Kadıköy, Ataşehir, Beşiktaş ve Şişli lokasyonları dikkatinizi çekebilir.

Meme Büyütme Ameliyatı Yapan Doktorlar için umarız size yardımcı olabilmişizdir.

Meme Büyütme Operasyonu

Memeler bedensel görünümde fiziği tamamlayan unsurlardır. Omuz genişliği, göğüs çevresi, bel v kalça çevresi ölçümlerinde meme hacmi kritik bir öneme sahiptir. Zaman zaman memelerde boyut veya her iki memenin birbiriyle aynı hacimde olmaması gibi durumlar söz konusu olur ve bu da vücudun orantılı yapısını bozar. Veya doğumsal kaynaklı olarak biri veya her ikisi de vücutta mevcut olmayabilir. Bu da vücut görünümünde eksiklik yaratır.

Her iki memenin de hacminin arttırılması veya ikisinin de aynı boyuta getirilmesi gibi operasyonlar meme büyütme operasyonunun temelini oluşturur.

Bunun için en yaygın yöntem “silikon protez(implant)”lerdir. Eski dönemlerde kişinin kendi dokuları ile meme büyütme işlemi denenmiş ancak çok kısıtlı sonuçlar verdiği için bilinen implant yöntemine geçilmiştir. Meme protezlerinde esas madde protezin dış yüzeyinde yer alan silikondur. İçindeki dolgu maddesi farklı olabilir. Her protezin kendine göre avantaj ve dezavantajları mevcuttur .Bunlar ameliyattan önce detaylı olarak konuşulmalı ve hangisinin kullanılacağına birlikte karar verilmelidir.

Bu konuda doktor ile yapılacak görüşme ve operasyon sonrası süreci için operasyonu yapacak doktorun tecrübesi çok önemlidir.

Ameliyat hastane koşullarında genel anestezi ile 1-2 saat süren bir operasyondur. Protezin konulması için 4-5 cm’lik bir iz açılması gerekir. Bu izin yerleşimi için genellikle noktalar,

 • Meme altı kıvrımı (submammarian)
 • Meme baş altı kısmı (sirkumareolar)
 • Koltukaltı (alsiller)

Son zamanlarda göbek çevresinden de protez yerleştirilebilmektedir. Bu yöntem henüz yaygınlaşmadığı için çok sık bir şekilde kullanılmamaktadır. Giriş yeri neresi olursa olsun vücutta iz kalmama durumu söz konusu değildir. Ancak vücudun görünen kısımlarına konulmamaya özen gösterilmektedir. Bu izler zamanla belirsiz olmaktadır. Her uygulamanın dezavantajları ve avantajları söz konusudur.Bu ayrıntı ameliyat öncesinde doktorunuz tarafından size aktarılır.

Ameliyat sonrası ise çok rahat geçer. Bazı operasyonlarda bir kaç gün kol hareketi kısıtlı olacaktır ancak yine de ameliyat sonrası hızlı bir iyileşme olur. Operasyon sonrası memeye sütyen veya sargı uygulanır. Erimeyen dikişler mevcutsa 10-12 gün içerisinde alınabilir. Eriyen dikişler ise kendi kendine düşer. Herhangi bir alınma işlemi veya doktor gözetimine gerek yoktur. 3 hafta içerisinde protez tam olarak yerine yerleşir ve meme normal fonksiyonunu kazanır. Hasta 2 – 2.5 ay kadar spor yapmamalıdır.

Meme Büyütme

Yapan Doktorları İnceleyin Yorum ve Tavsiyeleri Okuyun
Meme Büyütme Ameliyatı olmak istiyorsunuz fakat en iyi meme büyütme ameliyatı yapan doktoru bulma telaşındaysanız doğru yerdesiniz. En İyi Meme Büy devamı...
 • Gürler Akınbingöl
  Gürler Akınbingöl ait bir çok video bulunmaktadır
  Gürler Akınbingöl Profilini Teyit EtmiÅŸtir
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Özel İlgi alanları arasında burun estetiği, vücut şekillendirme, meme estetiği, estetik yüz cerrahisi olan Op. Dr. Akınbingöl’ ün  bu alanlarda binlerce başarılı ameliyatı vardır. Ameliyatsız estetik Botoks(botox), Dolgu, Cilt yenileme, dolgu uygulamalarını da sıklıkla yapmaktadır.

   

  Fişekhane Cad: 54/7
 • Mert Demirel
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Mert Demirel, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş ardından Zurih Üniversitesinde Mikrocerrahi Eğitimi almış, ayrıca Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi alanında European Board sertifikası sahibidir. Bir çocuk babası olan Op. Dr. Mert Demirel Tenis ve Kış Sporlarına ilgi duymaktadır.

  Bağdat Caddesi, Santral Apartmanı, 292/8 Caddebostan
 • Bülent Cihantimur
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Bülent Cihantimur 2014 senesinde Türkiye’de Yılın Tıp Adamı seçilmiştir. Estetik Cerrahi alanında büyük katkılarda bulunan kişilere verilen Golden Bistoury ( Altın Bistüri ) ödülüne layık görülmüştür. Dünyanın en iyi 50 Plastik Cerrahı arasında gösterilen Op. Dr. Bülent Cihantimur’un kendi geliştirdiği bir çok estetik tekniği mevcuttur. Bunlardan en çok bilineni Örümcek Ağı Estetiği ve Organik Saç Ekimi’dir.

  Address: Levazım mahallesi, Koru Sokak, Zorlu Center Teras Evler, Kat T2 216 Zincirlikuyu
 • Ercan Demiray
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Ercan Demiray Europian Board of Certificate ( Avrupa Board Sertifika ) sahibi oldukça tecrübeli bir Plastik Cerrahtır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi sonrasında da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Ve Rekonstruktif Cerrahi Anabilim Dalını bitirmiştir.

  Bağdat Cad. Ogun Sok. Şan Apt. No: 1/17 Caddebostan
 • Aydın Gözü
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Washington DC Virginia Arlington Hastanesi’nde Ass. Prof. Dr. Talal Munasifi’nin yanında estetik cerrahi deneyimimi artırmıştır.

  Yesilçimen Sk. Polat Tower No: 12/412 Fulya
 • Defne Erkara
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Defne Erkara 1998 Yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini ikicilik le bitirdikten sonra aynı yıl aynı üniversitenin Estetik, Plastik ve Rekonsrüktif ana bilim dalından uzmanlığını aldı. Estetik konusunda doğallıktan yana olan Op. Dr. Defne Erkara mesleğini aşlka yapıyor.

  Gayrettepe Mh.Yıldız Posta Cad Evren Sitesi.No:32 A Blok D:5
 • Güncel Öztürk
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  “Burun Sanatı” isimli kitabın yazarı olan Op. Dr. Güncel Öztürk kendisini insan heykeltraşı olarak tanımlıyor. Ünlü bir estetik cerrah olan Sayın Öztürk işini en ciddiye alan estetik cerrahlar arasında gösterilmektedir.

  Nişantaşı, Abdi İpekçi Cad. No: 24 Gülen 2 Apt. Kat:1 Daire:4
 • Aykut Mısırlıoğlu
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Aykut Mısırlıoğlu İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi ve İstanbul Üniversitesi Göğüs Hastalıkları kliniklerinde araştırma görevlisi olarak çalışmış daha sonra Haydarpaşa Numune Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığını tamamlamıştır.

  DELUXIA PALACE Morsümbül Sk. No:5 D:149 (Kat 5)
 • Selçuk Yazan
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Erciyes Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’ndan ​uzman olmaya hak kazanmıştır.

  Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi Altın Sokak Ahmet Kara İş Hanı Kat: 1 Daire: 8 – 9 Nişantaşı
 • Aysun Bölükbaşı Mamak
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’nde Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi ihtisas eğitimimi tamamlamıştır.

  Hüsrev Gerede Cad. No:102 Nişantaşı