Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Revizyon Burun Estetiği Fiyatları? Revizyon Burun Estetiği Doktorları gibi bir çok merak ettiğiniz konu olduğuna eminiz. Bu sayfada bu sorulara cevaplar bulacaksınız.

Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Revizyon Burun Estetiği oldukça zor bir estetik ameliyattır. Burun Estetiği ameliyatının çok yapılması doktor ne kadar tecrübeli olsa da, Dünya standartlarında hastanın fiziki durumu ya da iyileşme süreçleri gibi sebeplerle %4 oranında revizyon gerektirebilir.

Canlı bir doku olması işi bu derece zorlaştıran en büyük etkendir. İk defa burun estetiği ameliyatı olduğunuzda burnunuzdaki kıkırdak yapısı bozulur ve bir defa daha burun estetiği olma ihtiyacı doğarsa, doktorunuz kaburganızdan veya kulağınız’dan kıkırdak almak zorunda kalabilir.

Elbette bu kıkırdağın alınması ameliyat riskini ve ameliyat esnasında kullanılan ekipman ve hastane masraflarını da arttırarak Revizyon Burun Estetiğini ilk ameliyata göre daha da maliyetli ve riskli bir hale getirir.

Bu işlem genelde Açık teknik ile yapılır. Uzman olmayan birinin göremeyeceği kadar ince bir kesi ile burun açılır. Elbette eğer revizyon burun estetiği oluyorsanız burnun açılması çokta kolay değildir.

Bunun sebebi ilk ameliyat sonrası burun eti iyileşme sürecinde kemiğe yapışır ve bazen ayrılması çok güç olur.

Bu tür bir durum hakkında doktorunuz burnunuzu açmadan net bir şey söyleyemez ve ameliyat esnasında burnunuzun hangi zorlukla açılacağı ya da açılamayacağı tespit edilebilir.

Bu ameliyatın zorluğu işte bu sebeplerden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple doktorların çoğu bu tür ameliyatlardan kaçınır. Revizyona düşmesin diye ellerinden gelen en iyi işi çıkartmaya her zaman özen gösterirler. Fakat yine de %4 oranında revizyona ihtiyaç duyulan ameliyatlar olabilir.

Revizyon Burun Estetiğine sebep olan bazen kişinin fiziksel ya da iyileşme süresi değil, gözlük kullanımı, dışarıdan darbe alınması sigara kullanımı gibi dış etkenlerle de gerek duyulabilir.

Doktorunuz mutlaka size en az iki ay gözlük kullanmayın. En az altı ay güneş ışınlarından ekstra korunun, sigara içmeyin gibi uyarılarda bulunacaktır.

Elbette bir çok kişi bu uyarılara dikkat etse de, etmeyen ya da edemeyen kişiler olabilmektedir. Bu tür burun estetiği sonrası istenmeyen durumların yaşanması beraberinde Revizyon Burun Estetiği gibi oldukça zor ve maliyetli bir ameliyatı da beraberinde getirecektir.

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Elbette en çok fiyata etki eden hastane seçimidir. Hastane fiyat politikaları oldukça farklı ve bazen aralarında uçurum denilebilecek kadar farklar olabilir. Bir diğer değişken Doktorunuzun tecrübesi ve buna bağlı talep ettiği ameliyat bedelidir. Son olarak kişinin fiziki durumu, ameliyatın zorluğu da fiyatı belirleyen etkenlerdendir.

Tüm bu değişkenler neticesinde revizyon burun estetiği fiyatları 2.000 $ ile 4.000 $ arası değişebilir.

Elbette daha uygun ya da daha pahalı fiyatlar ile de karşılaşabilirsiniz fakat ortalaması bu aralıktadır diyebiliriz.

Revizyon Burun Estetiği En İyi Doktor Seçimi Nasıl Yapılır?

En iyi nasıl tanımlanabilir? En iyi revizyon burun estetiği doktoru tek bir kişi midir? Bu bize göre doğru bir kavram değil. Revizyon Burun Estetiğinde de en iyi doktor anlayışı değişkenlik gösterir. Kime göre en iyi aslında bu daha doğru bir soru olabilir.

Kişinin fiziki durumuna, maddi durumuna, ameliyatı olacağı şehir ve hastaneye, konaklama masraflarına veya yolculuk masraflarına kadar her şey bu durumu etkiler.

Sizin için en iyi doktor seçimi şu şekilde yapılabilir.

Doktorunuzu tanımaya çalışın, hakkında bilgi edinin. Gerçek hasta yorumlarını okuyarak estetik takvimi üzerinden profilini dikkatlice inceleyerek, doktorunuza soru sorup alacağınız cevaplar ile bir ön değerlendirme yapabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ameliyat öncesinde mümkünse doktorunuz ile tanışın ve onu yakından tanımaya özen gösterin.

Sizin için en iyi doktor, size en çok yardımcı olan, tecrübeli, sıcak, bol referanslı ve sizin de seveceğiniz, güveneceğiniz doktor sizin için en iyi doktordur.

Pazardan elma almadığınıza göre ince eleyip sık dokumanız da her zaman fayda var.

Revizyon Burun Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Revizyon burun estetiği olmadan önce bunun bir gereklilik olduğuna emin olun. Bir çok revizyon burun estetiğinin sebebi kişinin psikolojisi ile alakalı olabilmektedir. Örneğin Dünya geneli %65 insanın yüzü asimetriktir ve ayna daki görüntüsüne alışık olduğu için burnu kötü bie olsa bunu fark edemez.

Fakat operasyon sonrası bu asimetri fark edilir olabilir. Obsesif bir ruh haliniz varsa ve bu durumun farkında değilseniz ilk seçenek ameliyat olmamalıdır. Bir çok ameliyat gereksiz yere yapılabilmektedir. İlk önce hastanın psikolojik olarak bu duruma hazır olması gerekmektedir.

Bu takıntı halinde olan hastalardan doktorlar her zaman kaçınır. Bunun sebebi asla mutlu olamama gibi bir durum söz konusu değildir. Hastanın kesinlikle bir mermer olmadığını canlı bir doku olduğunu ve burnunun fiziğinin, derisinin, kemiğinin izin verdiği kadarı ile bir estetik ameliyat yapılabileceğini bilmesi gerekir.

Bazen hastalar milimetrik iş çıkartılmasını istemektedirler ve bunun her zaman mümkün olması canlı doku olduğu için imkan dahilinde değildir.

Burnunuzun izin verdiği ölçüde doktorunuz müdahalede bulunabilir. Tüm bu sebepleri göz önüne alarak doktorunuza kesinlikle ilk önce tam manası ile güvenmeli ve yüzünüze en uygun burnu yapması için izin vermelisiniz.

Aksi taktirde mutlu olmayabilirsiniz. Doktorunuza güvenmek için seçiminizi ince eleyip sık dokuyarak yapmalısınız. Eğer ilk defa burun estetiği olacaksanız doktorunuzu çok iyi araştırın.

Bunun için gerçek hasta yorumlarından faydalanabilir, doktorunuza soru sorabilir, mümkünse online randevu alıp kendisi ile tanışıp onu tanımaya çalışabilirsiniz.

Umarız bir revizyon burun estetiği ihtiyacı kalmadan ilk seferinde muhteşem bir burna sahip olursunuz.

Sağlıkla Kalın

Revizyon Burun estetiği

Yapan Doktorları İnceleyin Yorum ve Tavsiyeleri Okuyun
Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Revizyon Burun Estetiği Fiyatları? Revizyon Burun Estetiği Doktorları gibi bir çok merak ettiğiniz konu olduğu devamı...
 • Gürler Akınbingöl
  Gürler Akınbingöl ait bir çok video bulunmaktadır
  Gürler Akınbingöl Profilini Teyit EtmiÅŸtir
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Özel İlgi alanları arasında burun estetiği, vücut şekillendirme, meme estetiği, estetik yüz cerrahisi olan Op. Dr. Akınbingöl’ ün  bu alanlarda binlerce başarılı ameliyatı vardır. Ameliyatsız estetik Botoks(botox), Dolgu, Cilt yenileme, dolgu uygulamalarını da sıklıkla yapmaktadır.

   

  Fişekhane Cad: 54/7
 • Bahadır Baykal
  KBB - Kulak Burun Boğaz

  Op. Dr. Bahadır Baykal Özellikle Burun Estetiği ve Revizyon Burun Estetiği yani daha önceden burun estetiği ameliyatı olmuş ama memnun kalmamış tekrar düzeltme talebi ile tarafına ulaşan kişiler başta olmak üzere hem yurt içi hem de yurtdışı hastalarına hizmet vermektedir.

  Hürriyet Mah. Hürriyet Cad. No:1
 • Mert Demirel
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Mert Demirel, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş ardından Zurih Üniversitesinde Mikrocerrahi Eğitimi almış, ayrıca Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi alanında European Board sertifikası sahibidir. Bir çocuk babası olan Op. Dr. Mert Demirel Tenis ve Kış Sporlarına ilgi duymaktadır.

  Bağdat Caddesi, Santral Apartmanı, 292/8 Caddebostan
 • Bülent Cihantimur
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Bülent Cihantimur 2014 senesinde Türkiye’de Yılın Tıp Adamı seçilmiştir. Estetik Cerrahi alanında büyük katkılarda bulunan kişilere verilen Golden Bistoury ( Altın Bistüri ) ödülüne layık görülmüştür. Dünyanın en iyi 50 Plastik Cerrahı arasında gösterilen Op. Dr. Bülent Cihantimur’un kendi geliştirdiği bir çok estetik tekniği mevcuttur. Bunlardan en çok bilineni Örümcek Ağı Estetiği ve Organik Saç Ekimi’dir.

  Address: Levazım mahallesi, Koru Sokak, Zorlu Center Teras Evler, Kat T2 216 Zincirlikuyu
 • Ercan Demiray
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Ercan Demiray Europian Board of Certificate ( Avrupa Board Sertifika ) sahibi oldukça tecrübeli bir Plastik Cerrahtır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi sonrasında da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Ve Rekonstruktif Cerrahi Anabilim Dalını bitirmiştir.

  Bağdat Cad. Ogun Sok. Şan Apt. No: 1/17 Caddebostan
 • Aydın Gözü
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Washington DC Virginia Arlington Hastanesi’nde Ass. Prof. Dr. Talal Munasifi’nin yanında estetik cerrahi deneyimimi artırmıştır.

  Yesilçimen Sk. Polat Tower No: 12/412 Fulya
 • Defne Erkara
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Defne Erkara 1998 Yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini ikicilik le bitirdikten sonra aynı yıl aynı üniversitenin Estetik, Plastik ve Rekonsrüktif ana bilim dalından uzmanlığını aldı. Estetik konusunda doğallıktan yana olan Op. Dr. Defne Erkara mesleğini aşlka yapıyor.

  Gayrettepe Mh.Yıldız Posta Cad Evren Sitesi.No:32 A Blok D:5
 • Güncel Öztürk
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  “Burun Sanatı” isimli kitabın yazarı olan Op. Dr. Güncel Öztürk kendisini insan heykeltraşı olarak tanımlıyor. Ünlü bir estetik cerrah olan Sayın Öztürk işini en ciddiye alan estetik cerrahlar arasında gösterilmektedir.

  Nişantaşı, Abdi İpekçi Cad. No: 24 Gülen 2 Apt. Kat:1 Daire:4
 • Aykut Mısırlıoğlu
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Op. Dr. Aykut Mısırlıoğlu İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi ve İstanbul Üniversitesi Göğüs Hastalıkları kliniklerinde araştırma görevlisi olarak çalışmış daha sonra Haydarpaşa Numune Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığını tamamlamıştır.

  DELUXIA PALACE Morsümbül Sk. No:5 D:149 (Kat 5)
 • Selçuk Yazan
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Erciyes Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’ndan ​uzman olmaya hak kazanmıştır.

  Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi Altın Sokak Ahmet Kara İş Hanı Kat: 1 Daire: 8 – 9 Nişantaşı