fbpx

YAĞ ALDIRMA LIPOSUCTİON KALICI ESTETİK CERRAHİ YÖNTEMİ

Son yıllarda modern yaşam tarzı birçok rahatsızlığı beraberinde getiriyor. Düzensiz uyku, stresli yaşam, dengesiz ve sağlıksız beslenme, hareketten yoksun geçirilen günler, masa başı iş ortamları fiziksel ve psikolojik olarak yaşam standartını olumsuz etkilemektedir. Bu durum ikincil sonuçları doğurarak vücutta şekil bozukluklarına neden olmaktadır.

yağ aldırma liposuction

İkincil sonuçların en gözle görülür şekli olan vücuttaki şekil bozuklukları, bölgesel yağlanma olarak ortaya çıkmaktadır. Spordan uzak, düzensiz ve kalorisi yüksek beslenme alışkanlığına vücudun verdiği tepki çeşitli bölgelerde biriken kalıcı yağlanmalar şeklindedir. Fazla kilo ve obezite, günümüzde hızlı ve önlenemeyen bir şekilde yaygınlaşmaktadır. Toplumsal bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Ülkemizin 15 yaş üzeri nüfusunun yarısı fazla kilo ve obezite şikayetiyle yaşamaktadır. Bu oranın yarısını kadınlar oluşturuyor. Bu tablo kilo alımının ergenlik dönemini de etkilediğini göstermektedir ki, bu da sağlıksız bir genç nüfusun yetiştiği anlamına gelmektedir.

EN ÇOK YAĞLANAN BÖLGELER

Obezitenin de başlangıcı sayılan fazla kilo alımı en çok karın ve bel bölgesinde ortaya çıkmaktadır. Vücudun kilo almaya en müsait yerleri bu bölgelerdir. Yağ depoları karın, bel çerevsi kısımlarında hızla oluşur. Kadınlarda erkeklerden farklı bir kilo alma bölgesi de ön plana çıkmaktadır. Bu da, basen ve kalça bölgesidir. Erkekler metabolizma özelliği gereği basen bölgelerinden kilo almazlar. Ancak kadınlar doğurgan bir yapıya sahip olduğu için karın ve bel bölgesinin yanında en çok basen ve kalça bölgelerinden kilo alırlar. Bu da son derece doğal bir süreçtir.

İNATÇI YAĞ OLUŞUMU

Bu doğal sürecin yarattığı olumsuzluklar maalesef kalıcı olmaktadır. Çünkü söz konusu vücud bölgelerinden alınan yağlar kalıcı olmaktadır. Özellikle orta yaş ve üzerinde yaşlanmanın etkisiyle vücudun işleyişinin ağırlaşmasıyla alınan yağlar kolay kolay yakılamamaktadır. Bu yağlar egzersiz ve spor ile yakılsa bile, spor bırakıldığında ya da egzersize ara verildiğinde aynı bölgelerde tekrar ortaya çıkmaktadır.

YAĞ ALDIRMA BU HASTALIKLARI ÖNLÜYOR

Yakılamayan yağlar ya da kilolar birçok hastalığa da zemin hazırlamaktadır. Karın ve bel bölgesindeki yağ hücreleri iri boyutlardadır. İç organlara yakın olması nedeniyle olumsuz etkileri söz konusudur. Kalp damar, mide gibi organlar bu yağlanmadan etkilenmektedir. Kandaki yağ oranının yükselmesi, hipertansiyon, şeker hastalığının, idrar kaçırmanın, kalp ve damar hastalıklarının oluşmasının en önemli nedenlerinden biri karın ve bel çevresinde toplanan, yağ birikintilerinden oluşan kilolardır. Bireyler, bu hastalıklar açısından risk grubundadırlar.

EGZERSİZ KALICI OLARAK YOK ETMİYOR

Yağların yol açtığı bir diğer sorun ise estetik ve buna bağlı psikolojik sorunlardır. Özellikle kadınlarda ciddi şikayet konusu olmaktadır. Özellikle hamilelik döneminde alınan fazla kiloların, doğum sonrası verilememesi annede stres konusu olabilmektedir. Basenler genişlemekte, bel çevresindeki yağlar kadına özgü ince bel ölçülerini ortadan kaldırıp erkeksi bir bel yapısına dönüştürmekte, kalçadan alınan yağlar popoda şekil bozukluklarına yol açmaktadır. Bu yağlanmalar maalesef kalıcıdır. Kilolardan kurtulmak kararlılık gerektiren diyet ve egzersiz gerektirir. Ancak ömür boyu diyet ve egzersiz hemen hemen imkansız olduğu için yağlar hayatın belli dönemlerinde daha dirençli bir şekilde tekrar ortaya çıkar. Kişinin umutlarını kıran, çabalarını boşa çıkaran bir durumdur bu.

AŞIRI YAĞLANMADA BEĞENİLMEME DUYGUSU GELİŞİYOR

Yağlardan kurtulamamak psikolojik sorunları da beraberinde getirebiliyor. Birey bunu takıntı haline getiriyor. Özgüveni sarsılıyor. Sosyal çevresinde, aktivitelerde kadınsı çizgilerden yoksun görünümüyle kendini yetersiz hissedebilmektedir. Beğenilmeme duygusu kimi durumlarda psikolojik travmaya dahi dönüşebilmektedir. Ayrıca aşırı kilolar kişinin yürümesini, oturmasını kalkmasını, eğilmesini yeteri kadar serbest ve özgürce yapmasına engel olmaktadır. Birey, enerjisi ve günlük performasının düştüğünü görmektedir. Kıyafet seçiminde sıkıntılar yaşamaktadır. İstediği kıyafetleri giyememek, gergin bir karaktere büründürmektedir. Beli, karnı ve baseni genişleyen büyüyen bireylerde erken yaşlılık belirtileri daha hızlı görünmektedir.

YAĞ ALDIRMADA KALICI SONUÇ VEREN YÖNTEM

Fazla bölgesel yağlardan kurtularak fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklara engel olmak bu yağlardan kalıcı olarak kurtulmaya bağlıdır. Yağ aldırma teknikleri son yıllarda çok büyük bir ivme kazandı. Teknoloji sayesinde yağlanmalara kalıcı çözümler getirildi. Bu yöntemler arasında son yılların en popüler ve güvenilir, kalıcı sonuca odaklı olan lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi. Yağ aldırmada bugüne kadar uygulanan yöntemlere göre daha hassas, vücudun her bölgesine uygulanabilen, tek seansta kalıcı sonuçlar getiren, güvenli, risksiz ve konforlu bir yöntem olan lazer lipoliz yöntemi Amerikan FDA onaylıdır. Müdahale edilen bölgenin iyileşme süresi şu ana kadarki diğer yağ aldırma yöntemlerine göre daha hızlıdır. Lazer lipoliz ile yağ aldırma yönteminin diğer bir avantajı vücutta işlem yapılan bölgenin cildini de gerginleştirmesidir.

liposuction yağ aldırma

TEK SEANSTA YAĞLARDAN KURTULMA VE CİLT SIKILAŞTIRMA

Peki yağ aldırma operasyonu geçirmek isteyenler için lazer lipoliz işlemi nasıl yapılmaktadır? Lazer lipoliz ile yağ aldırma, güçlü lazer ışınları verilerek yağ hücrelerinin zarının patlatılmasıyla yağ dokusunun serbest hale getirilmesi ve vücut tarafından emilerek yok edilmesi esasına dayanır. İşlem bölgesi uyuşturularak yapılan bir müdahaledir. Kılcal damar ve sinirlere zarar verilmeden 15 dakika ile 1 saat arasında dikiş gerektirmeyen ve böylece izi belli olmayan kesilerden girilerek kilolu bel, karın ve basendeki fazla yağlar parçalanarak, bir daha oluşmamak üzere tek seansta yok edilir. Diğer yöntemlerde olduğu gibi yağlar dışarı çıkarılmaz. Kilo ile esneyen deri, yağ aldırma işleminden sonra gevşeme eğilimi gösterir. Lazer lipoliz ile yağ aldırmanın bir diğer özelliği gevşeyen deriyi sıkılaştırıp toparlamasıdır. Böylece cilt germek için ikinci bir operasyona gerek kalmaz.

YAĞ ALDIRMA SONRASI NE ZAMAN İŞE BAŞLANABİLİR?

İyileşme süresi liposuction işlemine göre çok daha kısadır. Hasta ikinci gün işbaşı yapar. Oluşabilecek hafif morluk ve şişlikler ortalama 10 günde kaybolur. Liposuction yönteminde 1 ay korse kullanılırken, lazer lipoliz ile yağ aldırmada bu süre ortalama 1 ila 2 haftadır. İyileşme 1.5-2 ayda tam olarak kendini gösterir. Sonuç olarak, basen ve kalçadaki yağlar ortadan kalkmış, bel çevresi ideal sınırlara getirilmiş, düz bir karın şekli olan estetik bir vücut şekli ortaya çıkar.

İNATÇI KİLOLARA YAĞ ALDIRMA İŞLEMİYLE KALICI OLARAK ELVEDA

Yağ hücreleri vücudumuzda ergenlik dönemine kadar nicelik olarak, yani sayısal olarak çoğalır. Ergenlikten sonra bu yağ hücreleri hacimsel olarak büyürler. Belli bir yaştan sonra özellikle 30’lu yaş ve üzerinde bu yağlar inatçı bir yapıya bürünür. Yok edilmeye, eritilemeye karşı dirençli hale gelen bu yağ hücreleri genellikle vücudun karın, bel etrafı, basen, kalça, bacak bölgesinde toplanırlar.

Ailesel yatkınlık, dengesiz ve sağlıksız beslenme, gece saatlerinde yemek yeme alışkanlığı, yaşın ilerlemesi, antidepresan ilaçları gibi belli başlı nedenler inatçı kilo alımında ve yağ hücrelerinin büyümesinde aktif rol oynayan faktörlerdir.

VÜCUDU ŞEKİLLENDİREREK ESTETİK ÖLÇÜLERE KAVUŞTURUYOR

İnatçı yağların yok edilmesinde son dönemde bütün dünyada kalıcı etkisi kanıtlanmış lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi son derece yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Bu yöntem, egzersiz ve diyet ile yok edilse bile daha sonra tekrar ortaya çıkan yağ hücrelerini yok ederek, bölgesel yağlanma ve bölgesel kilolara kalıcı çözüm getirmektedir. Lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi aslında bir vücut şekillendirme işlemidir. Zayıflama yöntemi değildir. Vücudun estetik ölçülere getirilmesi amacıyla, genç ve dinamik bir görüntüye kavuşturulması için yağ ve kilo fazlasının alınarak ideal hatların elde edilmesi sağlanır.

KADINLAR BASENDEN, ERKEKLER KARINDAN KİLO ALIYOR

Kadınlarda fazla bölgesel yağ ve kilolar daha çok basenlerde ortaya çıkarken, erkeklerle ortak yağlanma bölgesi bel ve karın kısımlarıdır. Kadınsı bir vücut hattı inatçı yağlar tarafından yok edilir. Erkeksi bir bel, düz bir karın yerine bombeli bir karın, estetik oranlardan uzak bir popo ve basen çevresine sahip olan kadın, bu sorunlarından kolay kolay kurtulamamaktadır. Erkeklerde ise en çok göbek ve bel çevresi yağlanması yakınma konusudur. Fit bir vücut hattından uzaklaşan erkek vücudu yaşlanmayla birlikte dirençli yağlarla çevrili hale gelir.

EGZERSİZ KALICI OLARAK YOK EDEMİYOR

Diyet ve sporun yetersiz kaldığı bölgesel fazla yağlar kalıcı olarak nasıl ortadan kaldırılacaktır? Tek seansta fazla yağlardan kurtularak erkeksi ve kadınsı vücut hatlarına kavuşmak mümkündür. Lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi sayesinde ulaşılacak bu sonuç kalıcı olmaktadır. Konforlu, hızlı bir şekilde yapılan lazer lipoliz ile yağ aldırma işlemiyle yağlara kolaylıkla müdahale edilmektedir.

15 DAKİKADA YAĞLAR KALICI OLARAK YOK EDİLİYOR

Liposuction ile yağ aldırma yönteminden farklı olarak vücudun her bölgesine hassas işlemler yapabilen lazer lipoliz yöntemi, pratik bir cerrahi işlemdir. İşlem sırasında kanamanın olmaması, sinirlere ve kılcal damarlara zarar vermemesi bu yağ aldırma yönteminin artılarındandır. Örneğin karın bölgesindeki fazla yağların alınması işlemini ele alalım. Karın bölgesi uyuşturularak işleme başlanır. Hedeflenen yağ dokuları için deride mini kesi açılır. 1 milimetre inceliğinde iğneler ile yağ hücrelerine çok güçlü lazer ışınları gönderilir. Yağ hücrelerinin zarı parçalanarak yağlar serbest hale getirilir. Yağlar dışarı çıkarılmaz. Aksine vücuttaki lenfatikler tarafından yok edilmesi sağlanır. Tek seansta 3-4 litre kadar yağ yok edilir. Sonuçlar çok uzun yıllar kalıcılığını korur. İşlem, müdahale edilen bölgeye, yağlanmanın miktarına göre 15 dakika ile 1 saat arasında sonuçlandırılır. Kişi tek seansta yıllarca üzerinde taşıdığı ve taşıyacağı fazla kilolardan kurtulur.

HEM YAĞLARA HEM DE SARKAN CİLT DOKUSUNA ÇÖZÜM

İşlem süresinin kısa olması, tek seansta sonuç alınması, operasyon sonrasında ağrı, morluk, şişliğin hafif ve erken iyileşme döneminde ortadan kalkması, günlük yaşama hızlı dönüş lazer lipoliz ile yağ aldırma yönteminin önemli avantajlarındandır.

Lazer lipoliz ile yağ aldırma yönteminin hastaya sağladığı diğer bir kolaylık ise, yağı alındıktan sonra gevşeyen ve sarkan cildin toparlanmasını sağlamasıdır. Lazer ışınları sarkan derinin sıkılaşmasını sağlayarak, işlem bölgesinde cilt germe gibi ikinci bir işlemin yapılmasına gerek bırakmamaktadır. Bu da hastalar için ikinci bir maliyet ve zaman kaybının önlenmiş olması demektir.

VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE UYGULANIYOR?

Lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemiyle sadece karın, bel çevresi, basen ve popodaki yağlardan mı kurtulmak mümkün? Elbette hayır, vücudun her bölgesindeki lokalize yağlardan kalıcı olarak lazer lipoliz ile kurtulabiliyorsunuz. Meme büyümesi olarak bilinen erkeklerde görülen jinekomasti rahatsızlığında memelerin kadınsı görünümden kurtulması için küçültülmesi amacıyla kullanılır. Yüz ve gıdı bölgesi, ayrıca boyun bölgesi çok hassatır. Burada biriken yağlara müdahale çok zordur. Ancak lazer lipoliz yağ aldırma yöntemiyle bu bölgelerin fazla yağlardan arındırılarak şekillendirilmesi ve gençleştirilmesi mümkündür. Diz ve uyluk kısımlarında, bacağın hassas olan üst iç kısımlarında lazer lipoliz yöntemi rahatlıkla uygulanmaktadır. Liposuction yapılmış bölgelerde de uygulanan bu işlem, sırt ve kol içi yağlarda da kalıcı şekillendirmeler ortaya koymaktadır. Birincil ve ikincil selülit tedavilerinde yine lazer lipoliz yöntemi etkili sonuçlar vermektedir.

LAZER LİPOLİZ YÖNTEMİNİN LIPOSUCTION’A GÖRE AVANTAJLARI

Lazer lipoliz yöntemi günlük yaşamı ve iş yaşamını minimum düzeyde etkilemektedir. Ortaya koyduğu sonuçları da dikkate alırsak en etkili vücut şekillendirme yöntemi olduğu aşikârdır. Diğer yöntemlere göre pek çok avantajı bulunmaktadır. Liposuction’a göre belli başlı avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Yağ emme sistemi üzerine kurulu liposuction’a göre lazer lipoliz yöntemi vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir.
 • Liposuction ile yağ aldırma sonrası hasta 1 ay korse kullanır. Lazer lipoliz ile yağ aldırma işlemi sonrasında hasta ortalama 2 hafta korse kullanır.
 • Liposuction’a göre sonuçları kalıcıdır.
 • Morarma ve şişliğin görülme miktarı ve derecesi liposuction’a göre çok daha azdır, daha çabuk ortadan kaybolur. 10 gün içinde şişlik ve morluklar yok olur.
 • Liposuction yönteminde sarkan deriye cilt germeyle müdahale edilir. Lazer lipolizde ikinci müdahaleye gerek yoktur. Cilt lazer ışınları sayesinde kendiliğinden sıkılaşır, gergin ve genç bir dokuya sahip olur.

Lazer Lipoliz (Lazerli liposuction) nedir?

Lazer lipoliz işlemi vücudun yeniden şekillendirilmesi amacıyla vücudun her bölgesinde oluşan lokalize yağların giderilmesi için geliştirilmiş, diğer yağ alma metodlarına göre ortaya koyduğu avantajları sebebiyle diğer metodların önüne geçmiş popüler ve cerrahi olmayan bir yağ alma yöntemidir.

Operasyon son derece güvenli ve America FDA onaylı lazer cihazlarla gerçekleştirilmektedir. Bu işlemle yağ aldırma yöntemi lazer ışığının direkt yağ hücrelerinin zarlarını patlatması gerçekliğiyle çalışan bir sisteme sahiptir ve böylece bölgesel yağlanmaların giderilmesinde kullanılır. Bu uygulama son yıllarda giderek yaygınlaşmıştır. Bu yöntemde yağ hücreleri 1 milimetre inceliğindeki iğnelerle parçalanır. Gevşeyen deriyi toparlama ve sıkılaştırma özelliğine sahiptir. Vücudun her bölgesindeki sorunlu bölge için tek seans lazer lipoliz uygulaması, hızlı iyileşme ve sonuçların uzun yıllar kalıcı olması, şişlik ve morluğun, ağrının çok hafif düzeylerde olması, hastaya sunduğu konfor bu yöntemin önemli bir avantajı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lazer Lipoliz işleminin uygulandığı bölgeler

Lazer lipoliz uygulaması, kadınlarda ve erkeklerde vücudun yağ biriken bütün bölgelerinde uygulanmaktadır. Bu, en önemli avantajlarından biridir. Spor, diyet gibi yöntemlerle eritilemeyen lokalize olmuş inatçı yağları hızlı ve etkili bir şekilde giderir. Erkeklerde jinekomasti denilen meme büyümesinin ortadan kaldırılmasında, hassas bölgeler olan yüz ve gıdı bölgelerinde, uyluk, basen, kalça, diz, karın, bel, sırt gibi bölgelerde biriken yağların tedavisinde, liposuction yapılmış bölgelerde etkileyici sonuçlar vermektedir. Müdahalenin zor olduğu yüz ve boyun bölgelerindeki yağlara lazer lipoliz yöntemi uygulandığında, parçalanan yağlar dışarı alınmamakta ve lenfatikler aracılığıyla yok edilmektedir. İşlem sonrasında bu bölgedeki deri gevşemesi ortadan kalkmakta ve kaliteli, sıkı bir cilt oluşumu sağlanmaktadır.

Lipoliz ile yağ aldırma yöntemi için uygun adaylar

Vücudunun bir ya da birçok bölgesinde yağ birikimi olan, işlemi engelleyecek ileri derecede kalp-damar, akciğer, kanama sorunu ve benzeri hastalıkları bulunmayan ergenliğini tamamlamış kadın ve erkekler lazer lipoliz yönteminin uygulanması için uygun adaylardır.

Lazer lipoliz yöntemiyle eritilen bölgelerde yeniden yağlanma oluşur mu?

Lazer lipoliz yöntemiyle müdahale edilen bölgelerde yağ hücreleri parçalanarak yok edildiği için tekrar oluşmaz. Ancak amaç bölgedeki bütün yağ hücrelerinin tamamını yok etmek değildir. Uygulama sonrasında hasta, eski beslenme alışkanlığını değiştirmeli, düzenli ve dengeli beslenmelidir. Hareketsiz bir yaşam biçiminden uzak durmalıdır. Hasta aşırı kalorili besinler tüketirse kalan yağ hücreleri artarak bölgesel yağlanma tekrar oluşabilir.

LAZER LİPOLİZ NASIL UYGULANIR?

Lazer lipoliz işlemi öncesi hazırlık süreci

Lazer lipoliz yaptıracak hastanın kullandığı ilaçlar estetik cerraha bildirilir. Hasta sağlık durumuyla ilgili bilgi verir. Tansiyon, şeker, kalp gibi kronik hastalıkları varsa bu durum estetik cerraha aktarılır. Bunun dışında özel bir hazırlık gerekmektedir.

Lazer lipoliz uygulaması nasıl gerçekleştiriliyor?

Lazer lipoliz işlemi narkoz gerektirmeyen bir uygulamadır. İşaretlenmiş fazla yağ biriken bölgeler, hastanın lazerin çıkardığı ısıdan etkilenmemesi için, yapılacak müdahale öncesi uyuşturulur. Minimal incelikteki fiber optik kanüllerle milimetrelik küçük kesilerden girilerek güçlü lazer ışınlarıyla zarı patlatılan yağ hücreleri parçalanarak bir miktar enerji dokuya bırakıldıktan sonra işlem sonlandırılır. Bu işlemin damar ve sinirlere hiçbir zararı yoktur. Her bir bölgede 15 dakika ile 1 saat arasında işlem tamamlanır. Yağlar, dışarı çekilmez, sıvılaşarak vücut tarafından emilip ortadan kalkar. Mini kesiler dikiş gerektirmeyecek kadar küçüktür. Günübirlik bir işlem olduğu için, işlem bölgesi bandajlanarak kişi taburcu edilir. Uygulamanın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Korse kullanma süresi çok azdır. Hasta ortalama 1 hafta korse kullanır. İşlem bölgesinde morluk, şişme gibi olumsuzluklar çok daha hafif ve nadir görülür.

Lazer lipoliz işlemiyle 3-4 litre yağ parçalanabilmektedir. Sonuçlar bir buçuk ay sonra büyük oranda kendini gösterir. Akabindeki bir kaç ay içersinde son şeklini alır. Bu yöntem birincil ve ikincil selülit tedavilerinde etkileyici sonuçlar vermektedir.

Lazer lipoliz yönteminin liposuction yöntemine göre avantajları nelerdir?

Bu yöntemin liposuction yöntemine göre avantajları epey fazladır. Örneğin iyileşme süreci çok daha hızlı olur. Vücudun her bölgesindeki lokalize yağ birikintilerine uygulanabilmektedir. Yağ hücrelerini parçalayarak vücut tarafından emilmesini sağladığı için yağların dışarı çıkmasına gerek kalmamaktadır. Ciltteki doğal kolajen üretiminin artışına yardımcı olur ve müdahale edilen bölgede gevşeyip kalitesizleşen cildin sıkılaşıp gerginleşmesini sağlar. Çok az da görülse bazı hastalarda hafif morarma ve şişlik oluşturur. Morluklar ortalam 10 gün içerisinde kaybolur. Lokal anestezi altında yapılan bir uygulama olduğu için hastanın hastanede yatması gerekmez. Operasyon hastanın kişisel konforunu arttırmayı amaçlar ve işlemin akabindeki 2.gün hasta işbaşı yapabilecek duruma gelir. Operasyon esnasında hemen hemen hiç kanama olmamaktadır. Hasta liposuction yönteminin aksine 1 ay değil 1 hafta korse kullanır.

Yağ Alma (Liposuction)

Yapan Doktorları İnceleyin Yorum ve Tavsiyeleri Okuyun
YAĞ ALDIRMA LIPOSUCTİON KALICI ESTETİK CERRAHİ YÖNTEMİ Son yıllarda modern yaşam tarzı birçok rahatsızlığı beraberinde getiriyor. Düzensiz uyku, devamı...
 • Gürler Akınbingöl
  Gürler Akınbingöl ait bir çok video bulunmaktadır
  Gürler Akınbingöl Profilini Teyit EtmiÅŸtir
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Özel İlgi alanları arasında burun estetiği, vücut şekillendirme, meme estetiği, estetik yüz cerrahisi olan Op. Dr. Akınbingöl’ ün  bu alanlarda binlerce başarılı ameliyatı vardır. Ameliyatsız estetik Botoks(botox), Dolgu, Cilt yenileme, dolgu uygulamalarını da sıklıkla yapmaktadır.

   

  Fişekhane Cad: 54/7
 • Onur Gürbüz
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Meme estetiği, burun estetiği, liposuction ve Saç Ekimi özel ilgi alanları arasındadır.

  Vali Konağı Cd. No:50 Kat:5 D:6 Nişantaşı
 • Habib Başkurt
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Özel Amerikan Estetik Cerrahi Tıp Merkezi’nde hizmet vermeye devam etmektedir.

  Valikonağı caddesi Hacı Mansur sok No:2 İnka Residence kat 4 d:9 Nişantaşı
 • İbrahim Oskui
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini 1984 yılında bitiren Op. Dr. İbrahim Oskui, 1985’te Genel Cerrahi ihtisasına başlamış ardından Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi ihtisası ile kariyerine devam etmiştir.

  İnönü Cad. Osmanlı Sok. No.2 D.4 Taksim
 • Furkan Certel
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  İhtisasını İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığı üzerine yapmıştır.

  Bağdat Caddesi Uğurlu Apt. No:349 D:13 Şaşkınbakkal
 • Ercan Demiray
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Ercan Demiray Europian Board of Certificate ( Avrupa Board Sertifika ) sahibi oldukça tecrübeli bir Plastik Cerrahtır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi sonrasında da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Ve Rekonstruktif Cerrahi Anabilim Dalını bitirmiştir.

  Bağdat Cad. Ogun Sok. Şan Apt. No: 1/17 Caddebostan
 • Kırdar Güney
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Tıp eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde almış, 2007 yılında dönem beşincisi olarak mezun olup Tıp doktoru ünvanını almıştır.

  Tesvikiye Caddesi Varol Apt no:7 Kat:3 Daire:4 Nişantaşı
 • Özge Ergün
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS) ve Türk Plastik Cerrahi Derneği, Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği, üyesi olan Op. Dr. Özge Ergün Uzmanlık Eğitimini  GATA Tıp Fakültesinde Plastik Cerrahi de tamamlamıştır.

  Fulya Teras, Hakkı Yeten Cad. No:11, C1-67
 • Ahmet Arif Eroğlu
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Op. Dr. Ahmet Arif Eroğlu’nun lazer lipoliz ile vücut şekillendirme özel ilgi alanıdır.

  Bagdat Cad. No: 341, Erenkoy
 • İbrahim Aşkar
  Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

  Güzel sanatlar, El sanatları, Bilim-teknoloji ve Şiir yazmak hobileri arasındadır. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği üyesidir.

  Dere Boyu Cad No:33 Küçükbakkalköy