Op. Dr. Bülent Cihantimur, Milli engelli yüzücümüzün spor hayatına zorluk veren kepçe kulağının operasyonunu üstleniyor.

0 0 vote
Article Rating

Öncelikle şuna açıklık getirmek gerekir ki kepçe kulakla normal kulak arasında kulak büyüklüğü farkı vardır demek yanlış olur. Çünkü asıl fark kulak büyüklüklerinde değil kulak kıkırdağı yapısındadır. İnsanlar bu görünümden rahatsız oldukları için ameliyat olmak isterler. Yapılan ameliyatların temel amacı kulak şeklini değiştirmektir. Bu ameliyatlarda genelde lokal anestezi uygulanarak kulağın arkasındaki derinin kesilip içinden deri parçalarının çıkarılıp kıkırdak şeklinin yapısını değiştirmektir. Bu ameliyetların bir yaş sınırlaması yoktur özellikle ilk okul çağında kulak tam gelişimini tamamlamadan yaptırılır. Genellikle 2-3 güne yıkanabilir ve bir haftaya da dışarı çıkabilirsiniz. Kafa bandı takmak zorunlu değildir,yinede koruyucu amaçla takılabilir, kulağı yeterince iyi korumak yeterli olacaktır.

Op.Dr. Bülent Cihantimur, Show TV’de denk geldiği Milli yüzücümüzün spor hayatına engel teşkil eden kepçe kulak operasyonunu üstleniyor. Basit bir operasyon olduğunu söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, Tv’de denk geldiği gibi canlı yayına bağlanıp ,Milli sporcumuzu kendi kliniğine operasyonu yapmak üzere davet ediyor. Program sonrası operasyonu gerçekleşen Milli yüzücümüz bu durumdan çok memnun.

Op. Dr. Bülent Cihantimur, Zorlu Center’da kendi kliniğinde hizmet veriyor.

Op. Dr. Bülent Cihantimur Profil Sayfasına Gidin

Video Hakkında Yorum ve Görüşler

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments